Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه آمریکا را دشمن شماره یک می دانیم، گفت: مستکبران جهان را خائن به فرهنگ انسانیت می دانیم.

مراسم چهلمین روز درگذشت آت الله محمدعلی «مختار» امینیان امام جمعه فقید آستانه اشرفیه و نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با حضور نماینده ولی فقیه در گیلان ، جمعی از ائمه جمعه استان ، علما ، مدیران اجرائی استان و اقشار مختلف ذر آستان اشرفیه برگزار شد

آیت الله سید رضا تقوی، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در این مراسم اظهار کرد: آیت الله امینیان سال ها برای مردم خطبه خواند و آنها را به تقوا دعوت کرد.

وی مراسم مذکور را حاوی پیام های مختلف دانست و گفت: این اجتماع چندین پیام را در خود دارد و به همه کسانی که ناظر بر این جلسه هستند پیام هایی ابلاغ می شود که تکریم از روحانیت خدوم یکی از این پیام ها است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور درباره رسالت روحانیت افزود: عالم خدوم و دلسوز و مخلص حیات و مماتش برای جامعه خیر و برکت است.

وی ادامه داد: روحانیت به عنوان یک سازمان و تشکل در طول تاریخ پس از غیبت کبری حضرت مهدی (عج) توانست رسالت خود را به خوبی انجام دهد و روحانی و عالم دینی کسی است که با انجام تلاش ها در مکتب اسلام و فراگیری دانش به نیازهای فکری جامعه پاسخ گفته است.

تقوی با اشاره به اینکه در جمع امامان معصوم (ع) همواره روحانیونی پرورش می یافتند، گفت: اینها از علوم و معارف اسلامی آگاهی بالایی داشتند و از طرف ائمه احکام را به نمایندگی از آنها بازگو می کردند.

وی سازماندهی روحانیت به عنوان یک جریان فکری و علمی در بخش های مختلف را از زمان امام محمد باقر (ع) عنوان کرد و متذکر شد: انسان مومن همواره فرصت ها را شکار و از آنها استفاده می کند.

این مسئول اضافه کرد: از زمان امام باقر (ع) و امام صادق (ع) پیگیری حوزه علمیه را انجام شد و شاگردان بسیار و علمایی از این دو امام تربیت شدند که هر کدام شاگردانی را تربیت کردند که تا زمان غیبت کبری طول کشید و تا امروز امام زمان (عج) نایب خاصی مانند دوران صغری ندارند بلکه فقهایی دارند.

وی با بیان اینکه علمای عالی مقام هر کدام در زمان خودشان رسالتی که داشتند به خوبی انجام دادند، ادامه داد: نخستین مسئولیت علما و روحانیت این بود که معارف اسلامی را به خوبی اخذ کنند و آن را بیاموزند و معارف دینی را تحویل مردم جامعه نشر دهند.

وی با بیان اینکه علما و روحانیون علوم مربوط به اسلام و اهل بیت را در حوزه های علمیه فرا گرفتند و با زحمت و تلاش آموختند، افزود: علما با سرمایه علمی به جامعه برمی گشتند.

تقوی با تصریح بر اینکه علم برای عمل است و عمل باید با اخلاص باشد، گفت: خادم دینی علم را فرا می گیرد و نشر می دهد و عالم با قلم، تدریس و منبر رفتن و تبلیغ باید اطلاعات خود را در اختیار افراد بگذارد که این امر جزو رسالت روحانی است.

وی فهم معارف اسلامی را امری مهم دانست و خاطرنشان کرد: عالم باید وارد جامعه شود و زکات علم را بپردازد و این جاده دوطرفه است و حوزه های علمیه نقش تربیت انسان ها را دارند تا عالم وارد جامعه شود و مردم را آگاه کند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور تولید فرهنگ را امری ضروری خواند و خاطرنشان کرد: یکی از رسالت های مهم روحانیت تولید فرهنگ دینی، اسلامی، انسانی، خدمت به مردم، نوعدوستی، توسعه محبت و... بوده که در کالبد جامعه رخنه کرده و بر اساس آن زندگی مردم شکل گرفته است.

وی قله روحانیت را مرجعیت عنوان کرد و یادآور شد: ارتش، مردم، سیاستمداران و ... جزو اقتدار کشور هستند اما نمی توانند جای مرجعیت را بگیرند و هیچ نیرویی نمی تواند جایگزین مرجعیت شود.

تقوی به نقش امام راحل در دوران انقلاب اشاره کرد و متذکر شد: بیانیه های امام راحل مردم را به صحنه آورد به طوری که با خون خود حمایت کردند و امروز مرجعیت با ولایت یکی شده و در مسند نظام یک مرجع تقلید نشسته است که امروز دارد فکر انقلاب را پیش می برد.

وی با اشاره به اینکه امروز ایران در منطقه تاثیرگذار است، خاطرنشان کرد: اندیشه های امام راحل و رهبر معظم انقلاب این موج را ایجاد کرده و دنیا می داند ما به دنبال سلاح هسته ای نیستیم و فشار روی این مسئله به این خاطر بوده که موج بیداری انقلاب اسلامی مغزها را فتح کرده است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور غربی ها را خائن و بی رحم و جلاد و متظاهر خواند و گفت: امروز ریاکاران بیش از 100 روز است بر سر مردم مظلوم یمن بمب می ریزند و کشتار دسته جمعی راه انداخته اند و یک نفر صدایش در نمی آید.

وی خاطرنشان کرد: دولت خائن ترکیه با غرب هماهنگ کرده و تروریست ها را آموزش می دهد که در عراق و سوریه مردم مظلوم و کودکان بی گناه را بکشند و به نام اسلام جنایت ها کنند.

تقوی با بیان اینکه ایران را حامی تروریست خواندن اتهام واهی است، متذکر شد: امروز انقلاب اسلامی به رهبری امام خامنه ای دارد در دنیا روشنگری می کند و روحانیت همواره جزو پیشگامان در تمام شرایط بوده و علما و روحانیت آموزه های مختلفی به جامعه داشته و همواره در خدمت مردم بوده است.

*با امضای توافقنامه روی خون شهدا خط قرمز نمی کشیم

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در ادامه گفت: کسی فکر نکند که با امضای جمع بندی توافق نامه روی خون شهدا خط قرمز می کشیم و آنها باید این آرزو را به گور ببرند که ما بخواهیم به آمریکای جنایتکار دست دوستی دهیم.

تقوی با اشاره به اینکه بانی بسیاری از مراکز علمی اندیشه های روحانیت بوده است، اظهار کرد: روحانیت برای خدمت به میدان آمده و صادق بوده است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه روحانیت با صداقت با مردم برخورد کرده است، گفت: روحانیت در خدمت به مردم و مبارزه با دشمن پیشاپیش جامعه بوده و مردم به خاطر سابقه تاریخی به روحانیت اعتماد دارند.

وی یکی از این روحانیون را آیت الله امینیان معرفی کرد و ادامه داد: بنده 30 سال با آیت الله امینیان آشنا بودم و بیشتر شهرهای ایران را مسافرت کردم و با علمای کشور آشنایی کامل دارم و شهادت می دهم یکی از روحانیون رشید و شجاع، آیت الله امینیان بود.

تقوی اضافه کرد: آیت الله امینیان عالم فرهیخته بود و به لحاظ علمی درس خوانده و شاگردانی را تربیت کرد و در زمینه قلم آثاری از خود به یادگار گذاشته است و با دیدگاه شاعران آشنا بود و به مردم خود عشق می ورزید.

وی با بیان اینکه امروز به شخصیتی مانند آیت الله امینیان افتخار می کنیم، یادآور شد: آیت الله امینیان حکومتی فکر می کرد و اعتقاد داشت با اسلام باید جامعه را اداره کنیم و از همان ابتدا همراه امام (ره) بود.

این مسئول با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری نسبت به آیت الله امینیان علاقه مند بودند، خاطرنشان کرد: آیت الله امینیان نیز علاقه زیادی به مقام معظم رهبری داشت و ولایت مدار بود.

وی امتیاز دیگر آیت الله امینیان را پدر شهید بودن دانست و متذکر شد: هر کس لیاقت این را ندارد که پدر شهید شود و آیت الله امینیان در این وادی نیز پیشتاز بود.

تقوی آیت الله را انسانی زاهد و با تقوا خواند و گفت: آیت الله امینیان خوب زندگی و فرد زاهدی و مردم دار و خیر بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه امروز پایه های نظام جمهوری اسلامی بر موج خون شفاف شهدا استوار است، تصریح کرد: برای انقلاب اسلامی هزینه زیادی شده است و آمریکا بداند ما از خطر و تهدیدات او نمی ترسیم و استکبارستیزی را رها نمی کنیم.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه آمریکا را دشمن شماره یک می دانیم، افزود: مستکبران جهان را خائن به فرهنگ انسانیت می دانیم.

وی گفت: کسی با امضای جمع بندی توافق نامه فکر نکند که ما روی خون شهدا خط قرمز می کشیم و آنها باید این آرزو را به گور ببرند که ما بخواهیم با آمریکا تا زمانی که دست از جنایت هایش بر ندارد دست دوستی دهیم.

تقوی با بیان اینکه دیپلمات های ما تنها در بحث هسته ای حق داشتند مذاکره کنند، متذکر شد: نخست وزیر استعمار پیر خائن به رئیس جمهور کشور ما می گوید می خواهیم ایران از تروریسم در منطقه حمایت نکند و سخنگوی آمریکا مطالبی دیگر می گوید اما بدانند ما روی موضع استکبارستیزی خود ایستاده ایم و این مکتب ماست.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان