Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی گفت: احداث سد لاسک 47 هکتار از جنگل های منحصر به فرد هیرکانی این شهرستان را به زیر آب می برد و ممکن است حساسیت محیط زیست جهانی را در بر داشته باشد.

ناصر عاشوری با اشاره به اهمیت احداث جاده شفت ـ زنجان اظهار کرد: این پروژه پیوست بودجه شده و در تلاش هستیم با فاینانس «تسهیلات اعتباری خارجی» اجرای آن را سرعت دهیم.

وی با اشاره به روند کند پروژه های ملی افزود: اگر پروژه مذکور در ردیف پروژه های ملی باشد اجرای آن سال ها طول می کشد و واگذاری آن به بخش خصوصی خارجی یک راه کاربردی برای رفع این مشکل است.

نماینده مردم شفت و فومن در مجلس شورای اسلامی در ادامه  گره محیط زیست را نیز از معضلات جاده شفت ـ زنجان دانست و با بیان مشکلات زیست محیطی سد لاسک تصریح کرد: با احداث این سد 47 هکتار جنگل منحصر به فرد هیرکانی در شفت زیر آب می رود و ممکن است محیط زیست جهانی به آن حساس شود.

عاشوری درباره آسفالت راه های روستایی در شفت گفت: امسال 26 کیلومتر راه روستایی در شفت آسفالت شده و در تلاش هستیم این آمار را افزایش دهیم.

وی در پاسخ به عقب ماندگی شهر شفت از توسعه، خاطرنشان کرد: می توانیم زیرساخت ها را آماده کنیم و این شهروندان هستند که شهر را می سازند.

این مسئول به سرمایه گذاری های شفتی ها در شهرهای مجاور مانند رشت اشاره کرد و یادآور شد: بسیاری از سرمایه داران شفتی در شهرشان سرمایه گذاری نمی کنند و باید با کمک یکدیگر این مشکل را برطرف کنیم.

وی با اشاره به تغییرات مثبت در حوزه گردشگری در مناطقی مانند امامزاده ابراهیم و امامزاده اسحاق شفت، افزود: دولت در طول این سال ها برای بهبود شرایط در این مناطق سرمایه گذاری کرده است.

عاشوری به طرح آبرسانی به امامزاده اسحاق اشاره کرد و گفت: طرح هادی این روستا در حال انجام است و اصلاح شبکه جمع آوری فاضلاب این منطقه نیز به زودی پایان می یابد./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان