Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : فرمانده مرکز عالی تربیت جهادی و تکاوری سیدالشهدا (ع) نیروی دریایی سپاه از اجرای رزمایش عملیات کربلای 4 و نخستین یادواره 175 شهید غواص در این مرکز خبر داد.

دریادار اصغر شکراللهی با اشاره به وجود پیکر مطهر شهدای گمنام در مرکز عالی تربیت جهادی و تکاوری سیدالشهدا (ع) اظهار کرد: 12 مرداد ماه جاری دهمین یادواره سه شهید گمنام دانشکده تکاوری سیدالشهدا (ع) نیروی دریایی سپاه برگزار می شود.

وی از برگزاری نخستین یادواره 175 شهید غواص و هم زمان با یادواره مذکور در دانشکده تکاوری سیدالشهدا (ع) نیروی دریایی سپاه خبر داد و افزود: در 36 سال عمر پر خیر و برکت انقلاب اسلامی بحران ها و چالش های بسیاری را پشت سر گذاشتیم.

شکراللهی یکی از چالش ها را جنگ تحمیلی خواند و بیان کرد: جنگ هشت ساله برای ملت ایران با عنوان دفاع مقدس شناخته شده است.

فرمانده مرکز عالی تربیت جهادی و تکاوری سیدالشهدا (ع) نیروی دریایی سپاه تصریح کرد: نظام اسلامی با استفاده از تجربه دفاع مقدس در بسیاری از عرصه های بین المللی مقتدرانه حضور پیدا کرده است.

وی اقتدار جمهوری اسلامی را به برکت شهدایی دانست که جان خود را برای اعتلای نظام تقدیم کردند و گفت: در دوران دفاع مقدس مرکز عالی تربیت جهادی و تکاوری سیدالشهدا (ع) نیروی دریایی سپاه توانست خدمات آموزشی بسیاری به رزمندگان ارائه کند.

شکراللهی خواستار ترویج فرهنگ دفاع مقدس بین نسل امروز جامعه شد و اظهار کرد: 12 مرداد ماه جاری رزمایش عملیات کربلای 4 با هدف یادآوری دلاورمردی های رزمندگان در دوران دفاع مقدس و آشنایی نسل جوان با فرهنگ ایثار و شهادت در مرکز عالی تربیت جهاد و تکاوری سیدالشهدا (ع) اجرا می شود.

فرمانده مرکز عالی تربیت جهادی و تکاوری سیدالشهدا (ع) نیروی دریایی سپاه با اشاره به ارائه آموزش غواصی، ملوانی و موتورهای دریایی به رزمندگان در دوران دفاع مقدس در این مرکز، خاطرنشان کرد: از سال 62 عملیات های آبی ـ خاکی در مناطق عملیاتی آغاز شد و آموزش های مرکز عالی تربیت جهادی و تکاوری سیدالشهدا (ع) بسیار موثر بود.

وی به آموزش 175 غواص شهید نیروی دریایی سپاه در مرکز عالی تربیت جهادی و تکاوری سیدالشهدا (ع) اشاره کرد و یادآور شد: رزمندگان غواص با گذراندن دوره های مقدماتی، مراحل دوم و سوم و همچنین غواصی جنگی توانستند تحولی در عملیات های دریایی ایجاد کنند.

شکراللهی با تاکید بر گرامیداشت یاد و خاطره شهدای غواص، خاطرنشان کرد: عملیات کربلای 4 با تلاش غواصان آموزش دیده در مرکز عالی تربیت جهادی و تکاوری سیدالشهدا (ع) نیروی دریایی سپاه اجرایی شد.

فرمانده مرکز عالی تربیت جهادی و تکاوری سیدالشهدا (ع) نیروی دریایی سپاه به نقش این مرکز در آمادگی رزمندگان غواص به ویژه در عملیات والفجر اشاره کرد و گفت: والفجر از عملیات های راهبردی برای نظام محسوب می شود و توانست روند جنگ را تغییر دهد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان