Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رئیس شورای شهر رشت در صحن علنی شورای اسلامی کلانشهر رشت درباره قطع درختان خیابان امام خمینی رشت گفت: شورای شهر رشت تنها نهاد سیاست گذاری و نظارت است و هیچ دخالتی در اجرای پروژه های مصوب شهری ندارد.

چند روزی است فضای رسانه، سایت های خبری و فضای شبکه ای و مجازی گیلان پُر است از ابراز تاسف و ناراحتی شهروندان و برخی دولت مردان در مورد قطع بسیاری از درختان شهر برای احداث اولین مسیر (BRT) خط ویژه اتوبوس شهری از طرف شهرداری کلانشهر رشت.

در این میان هستند عده ای که مقصر اصلی این حرکت خلاف زیست محیطی را شورای شهر رشت می دانند و اعتراض طبیعت دوستانه  خود را از هر طریق ممکن و در هر فضای مناسب یا نامناسب به اشتراک می گذارند.

تا جایی که رئیس شورای شهر برای شفاف سازی موضوع بخشی اعظم از سخنان خود را به این موضوع اختصاص داد.

عباس صابر عصر روز گذشته در صحن علنی شورای اسلامی اسلامی کلانشهر رشت در مورد قطع درختان خیابان امام خمینی رشت اظهار داشت: شورای شهر رشت تنها نهاد سیاست گذاری و نظارت است و هیچ دخالتی در اجرای پروژه های مصوب شهری ندارد.

وی با اشاره به این که شورای شهر رشت پروژه مطرح برای احداث خط (BRT)خط ویژه اتوبوس شهری در خیابان امام را تصویب کرده است گفت: شهرداری رشت برای اجرای این پروژه الزامات خاص خود را داشته و با صلاح دید خود پروژه مذکور را شروع کرده است.

رئیس شورای شهر رشت با بیان این که حتما" در جلسه ای علنی اتفاقات مربوط به این پروژه بررسی خواهد شد افزود: شهرداری رشت مجبور به اجرای تمامی طرح های مصوب شورا نیست و از این رو شهردار باید پاسخ درخور و منطقی مبنی بر این موضوع داشته باشد.

قطع درخت

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان