Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با اشاره به حضور گردشگران در تمامی طول سال در این استان گفت: باید نهادهایی همچون شهرداری، فضاهای مناسب برای اقامه نماز در اماکن عمومی در محدوده شهری و پارک ها را برای مسافران فراهم کنند.

دکتر محمدعلی نجفی روز سه شنبه در جلسه شورای اقامه نماز استان که به ریاست نماینده ولی فقیه در گیلان برگزارشد افزود: گیلان جزو استان های گردشگرپذیر است و همواره به اندازه جمعیت استان و بلکه بالاتر، مهمان در طول سال داریم از اینرو ، باید مساجد و فضاهایی برای انجام این فریضه الهی وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اهمیت انجام فریضه نماز و تاثیر آن رفتارهای فردی جوانان و تاثیر آن بر اجتماع ادامه داد: باید از فناوری های نوین که بیشتر مورد پذیرش جوانان است، در این امر بهره بگیریم.

دکتر نجفی ساخت مساجد در محلات مختلف شهرستان های استان را حائز اهمیت دانست و گفت: در مسکن مهر، ساخت مسجد غفلت شده بود که در حال حاضر موظف شدند قبل از تحویل واحدهای مسکن مهر، مسجد در این فضاها ساخته شود.

نماینده عالی دولت  تصریح کرد: سال گذشته حدود 30 میلیارد ریال برای تجهیز و مرمت نمازخانه ها و مصلی های استان اختصاص داده شد که امیدواریم بتوانیم این بخش های فرهنگی و تاثیرگذار در جامعه را بیش از پیش فعال کنیم.

استاندار گیلان همچنین در بخش دیگری از سخنانش بر زمینه سازی حضور تمامی اقشار مختلف مردم در نمازهای جماعات تاکید و خاطرنشان کرد: باید مدیریت بخش مساجد را در اختیار مردم بگذاریم تا حضور مردم را با قوت هرچه تمامتر در نمازهای جماعات شاهد باشیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان