Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان اظهار داشت: غرق شدگان در سواحل گیلان تابستان امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 60 درصد کاهش یافته است.

محمد احمدی پور اضافه کرد: از ابتدای خرداد ماه تاکنون تعداد 12 نفر در دریا بر اثر شنا جان خود را از دست دادند که این تعداد در مدت مشابه سال قبل بیش از 30 نفر بوده است.

وی افزود: تمامی این افراد در خارج از طرح های سالمسازی  و در مناطق حادثه خیز که فاقد هرگونه امکانات امداد و نجات است و به دور از چشم ناجیان جان خود را از دست داده اند .

به گفته معاون سیاسی امنیتی استانداری گیلان براساس آمارهای ارائه شده از سوی پزشکی قانونی افراد دیگری  به دلیل غرق شدن در محیط هایی که  حتی مربوط به دریا هم می باشد جان خود را از دست داده اند اما این غرقی ها برخی به دلیل حوادث مختلف از جمله حادثه شغلی و یا حضور در نیمه های شب بود و ارتباطی به اقدام برای شنا نداشت.

وی تعداد این افراد را 19 نفر عنوان کرد و گفت: وقتی کسی در ساعت 2 نیمه شب وارد دریا و آن هم بدون آشنایی به محیط و منطقه خطر آفرین می شود.این اقدام را نمی توان عادی تلقی کرد.

به گفته احمدی پور استان گیلان امسال در کنترل غریق بسیار خوب عمل کرد و تاکنون با استقرار نیروهای نجات غریق آموزش دیده که تعداد آنها به 1000 نفر در مناطق خطرآفرین و طرح های سالم سازی می رسد و جان بیش از 500 نفر را هم توسط  ناجیان غریق نجات داده شده اند.

جانشین رییس ستاد ساماندهی سواحل استان گیلان افزود: توسعه طرح های سالمسازی دریا و ایجاد امکانات رفاهی برای آنها از مهمتریت اقدامات است که در سال جاری در راستای توجه به گردشگری ساحلی انجام شده است که هم اکنون حدود 40 طرح سالمسازی  در استان فعال است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان