Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گیلان نتوانسته به جایگاه واقعی خود برسد، گفت: آمارهای من درآوردی کاهش بیکاری در گیلان را قبول ندارم.

حسن تامینی عصر امروز در مراسم ویژه قدردانی از خبرنگاران اظهار کرد: در دوره فعالیت خود تلاش کردم به طور خصوصی، نیمه خصوصی و عمومی با اصحاب رسانه همراهی داشته باشم و از تلاش خبرنگاران قدردانی می کنم.

وی به حقوق جامعه نسبت به اصحاب رسانه اشاره کرد و افزود: از دوره هشتم مجلس شورای اسلامی برای ارتقای وضعیت خبرنگاران تلاش کردم و نشست های مختلفی با مسئولان برگزار شده است.

تامینی از پیگیری موضوع های مختلف استان با همراهی دیگر نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی در مرکز خبر داد و بیان کرد: موضوع های گردشگری و وضعیت شرکت های هواپیمایی آسمان و ایران ایر در فرودگاه سردار جنگل رشت را پیگیری کردیم و به نتایج بسیار خوبی رسیدیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع های حوزه کشاورزی به ویژه وضعیت ابریشم گیلان را پیگیری کردیم، تصریح کرد: ابتدای امسال رئیس جمهور در سفر خود به استان قول بهره برداری از راه آهن قزوین ـ رشت در سال 95 را داد و نگرانی هایی مبنی بر تحقق پیدا نکردن این امر وجود داشت و موضوع را در مرکز پیگیری کردیم.

وی به پیگیری بهره برداری از راه آهن گیلان با حضور معاون اول رئیس جمهور، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزیر راه و شهرسازی در تهران اشاره کرد و گفت: به نتایج خوبی در زمینه مذکور رسیدیم.

تامینی در ادامه با اشاره به اینکه برخی از مشکلات خبرنگاران هنوز برطرف نشده است، خاطرنشان کرد: گیلان در حوزه خبر و رسانه یکی از فعال ترین استان هاست.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بر حفظ استقلال خبرنگاران تاکید کرد و یادآور شد: خبرنگاران نباید برای تامین معیشت وابستگی داشته باشند و این موضوع باید به طور زیربنایی برطرف شود.

وی همچنین به حوزه کشاورزی گیلان اشاره کرد و افزود: فعالیت های بسیاری در حوزه کشاورزی استان انجام می شود، اما شغل پایداری نیست.

تامینی فعالیت در حوزه های مختلف برای برطرف کردن معضل بیکاری در گیلان را حائز اهمیت خواند و اظهار کرد: با توجه به اینکه قابلیت های بسیاری در حوزه های مختلف در استان وجود دارد، ایجاد اشتغال برای گیلان معنا ندارد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گیلان با توجه به تلاش های انجام شده، نتوانسته به جایگاه واقعی خود برسد، تصریح کرد: اعتقاد دارم وضعیت استان بهتر می شود، اما آمارهای من درآوردی کاهش بیکاری در گیلان را قبول ندارم.

وی به همدلی نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: اعضای شورای اسلامی شهر رشت از فرصت سه نماینده این شهر در مجلس شورای اسلامی می توانند بهترین بهره لازم را ببرند، اما تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

تامینی خواستار استفاده شورای اسلامی شهر رشت از ظرفیت نمایندگان رشت در مجلس شورای اسلامی شد و بیان کرد: بنده با اعضای شورای اسلامی شهر رشت اختلافی ندارم و پس از انتخاب شهردار همه باید برای تقویت فعالیت ها در این شهر تلاش کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان