Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : دکتر نجفی در دیدار با اعضای هیئت مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان : پایین آمدن نرخ بیکاری به معنای حل کامل مشکلات نیست

استاندار گیلان در دیدار با اعضای هیئت مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان با بیان اینکه در بخش صنعت استان شاهد تحولات خوبی هستیم از پیگیری جدی برای اجرای طرح های جدیدی همچون پتروشیمی و خودرو سازی  در استان خبر داد  و افزود : پایین آمدن نرخ بیکاری در استان به معنای حل کامل مشکلات این بخش نیست و باید با تمام توان و بدون حاشیه در جهت حل مشکلات استان تلاش کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان دکتر محمدعلی نجفی در این نشست خاطرنشان کرد : صنایع کوچک با توانمندی های خود می توانند با کاهش مشکلاتی همچون بیکاری و توزیع مناسب درآمد، علاوه بر  افزایش سهم صنعت در تولید ناخالص داخلی نقش مهمی را در توسعه اقتصادی بر عهده گیرند.

استاندار افزود : بر این اساس با توجه به سیاستهای دولت تدبیر وامید، حمایت از تولید و صنعت، همواره دغدغه مسئولان بوده و با فضای آرامش وهمدلی و بهبود فضای کسب و کار که در هفت دوره پیاپی، گیلان مقام نخست کشور را بدست آورده است  و با رفع موانع تولید می توانیم زمینه های پیشرفت بیشتر استان واستمرار کاهش نرخ بیکاری را شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه همه باید به دنبال توسعه و رشد گیلان باشیم افزود : پایین آمدن نرخ بیکاری در استان به معنای حل کامل مشکلات این بخش نیست و باید با تمامی توان و بدون حاشیه و خارج از فضای سیاسی در جهت حل مشکلات استان تلاش کنیم.

دکتر نجفی  تأمین نقدینگی را از اولویت های مهم در بخش صنعت استان دانست و افزود : در سفر رئیس جمهور به گیلان حدود 3 هزار 300 میلیارد تومان تسهیلات به منظور حمایت از تولید، تأمین نقدینگی ، اجرای طرح های نیمه تمام و سرمایه در گرش واحدهای تولیدی در نظر گرفته شد که پیگیر هستیم بخش اعظمی از این تسهیلات را در سال جاری دریافت کنیم.

دکتر نجفی با بیان اینکه باید صنایع کوچک تولیدی را موظف کنیم تا در شهرک های صنعتی مستقر شوند خاطرنشان کرد : به همین دلیل انتظار می رود شرکت شهرک های صنعتی که متولی تأمین زیرساخت و حمایت از صنایع کوچک می باشد با نگاهی درون زا و برون نگر که به عنوان راهبرد پساتحریم برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی است به منظور رفاه حال صاحبان صنایع و تولیدکنندگان خدمات مناسبی را بیش از پیش ارائه دهد.

استاندار گیلان از پیگیری جدی برای اجرای طرح های جدیدی همچون پتروشیمی و خودرو سازی  در استان خبر داد  و افزود : باید با حفظ مسائل زیست محیطی در جهت توسعه صنعت تلاش کنیم.

استاندار گیلان با اشاره به اهمیت اجرای صنایع سلولوزی در استان ، زراعت چوب را از جمله امتیازات استان عنوان کرد و افزود : مسائل زیست محیطی در استان های شمالی کشور با دیگر مناطق کشور متفاوت است.

وی با تأکید بر اینکه هر زمان که مردم را در انجام کارها مشارکت دادیم بهترین نتیجه حاصل گردید افزود : مردم بهترین حافظین محیط زیست هستند و باید از این ظرفیت به نحو مطلوب و شایسته بهره گیریم.

استاندار گیلان با بیان اینکه قطعاً در 2 سال آینده راه آهن رشت- قزوین به بهره برداری خواهد رسید افزود : با راه اندازی این خط ریلی اشتیاق برای سرمایه گذاری در گیلان بیشتر خواهد شد.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان نیز در این نشست از عملیات اجرایی تصفیه خانه فاضلاب صنعتی در 5 شهرک و ناحیه صنعتی در گیلان خبر داد و افزود :3 طرح از این تصفیه خانه از پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصد برخوردار بوده و تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

لاهوتی افزود : عملیات اجرای احداث تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی سفیدرود نیز در 3 ماهه چهارم سال 94 آغاز خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز با بیان اینکه باید صنعت را در داخل شهرک ها گسترش دهیم  افزود : اگر صنایع با اشتغالزایی کمتر از 50 نفر را جزو صنایع کوچک در نظر گیریم بیش از 90 درصد از صنایع گیلان را صنایع کوچک تشکیل می دهد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان