Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : سرپرست مرکز توسعه نوغانداری کشور گفت:نوغانداری می تواند منشاء سرمایه گذاری های جدید باشد. 

علی اصغر داداش پور گفت: ایران یکی از 16کشور عضو کمیسیون نوغانداری دنیا است و باید از تجربه های دیگر کشور ها برای توسعه نوغانداری کشور بهره مند شویم.

وی با اشاره به اینکه بومی سازی دانش جهانی نوغانداری برای ما یک اصل است، اضافه کرد:امروزه بسیاری از کشورهای دنیا در بخش های داروئی، آرایشی و بهداشتی ورود کرده اند و نوغانداری در دنیا شغلی است که می تواند منشاء سرمایه گذاری های جدید باشد.

داداش پور با تاکید بر گسترش توسعه نگاه دانش بنیانی ادامه داد: بهره گیری از توانمندیهای شرکت های دانش بنیان کمک می کند تا افراد بیشتری نوغانداری علاقمند شوند.

سرپرست مرکز توسعه نوغانداری کشور گفت: اگر چه برخی از فضاها از دوران طلایی نوغانداری گیلان این روزها از دست رفته است اما می توان با اصلاحات تولید پیله و درآمد حاصل از پرداختن به نوغانداری را بهبود بخشید و برخی از ضررها را جبران کرد.

وی تصریح کرد: امید می رود با همراهی نوغانداران رویکرد نوینی اتخاذ شود و از ظرفیت رسانه برای تحقق اهداف گسترش نوغانداری در استان استفاده شود.

داداش پور با بیان اینکه نوغانداری از مشاغل سازگار با محیط زیست است،افزود: دور هم نشینی نوغانداران در هنگام کار یک مبادله ارزشمند فرهنگی است و می تواند الگویی برای کاهش وابستگی های مردم از تلفن های همراه باشد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان