Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: شائبه عملکرد سیاسی در شهرداری رشت دیده می شود و اگر شهردار نمی تواند با اعضای شورای چهارم کار کند بهتر است محترمانه استعفا دهد.

محمدحسین علوی امشب در جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به طرح سئوال از محمدعلی ثابت قدم شهردار این شهر اظهار کرد: شورا جایی است که در آن برای مدیریت شهری تصمیم گیری می شود.

وی با بیان اینکه مدتی است که عملکرد شورای چهارم از نظر مردم، نخبگان و سیاسیون جامعه مثبت نیست، افزود: روزی که کاندیدا شدیم اعلام کردیم که آمده ایم تالاب عینک رشت را بسازیم و شهر را آباد کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: پس از گذشت 6 ماه وضعیت شهربازی رشت پارک قدس رشت مشخص نشد و دعواهای زودگذر و سطحی در صحن شورا اتفاق می افتد و خیلی زود رنگ آشتی به خود می گیرد و این مسئله ذهن مردم شهر رشت را خراب کرده است.

وی به اظهارات یک شهروند اشاره کرد و گفت: امروز فردی به بنده گفت اگر اعضای شورای سوم شهر رشت که تعدادی از آنها اکنون در زندان هستند آزاد شوند، در نزد مردم از جایگاه و احترام بیشتری نسبت به اعضای شورای چهارم این شهر برخوردار هستند.

علوی خطاب به شهردار رشت تصریح کرد: در مدت حضورتان نتوانستید انتظارات ما را برآورده کنید و از شما می خواهیم اگر احساس می کنید نمی توانید با اعضای شورای چهارم کنار بیایید و اقدام های شایسته ای را انجام دهید، محترمانه استعفا دهید.

وی اضافه کرد: مردم به دلیل کارهای خیر شما از انتخابتان راضی بودند اما امروز فضای شهرداری رشت به سمتی رفت که شائبه عملکرد سیاسی در این مکان دیده می شود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت از ثابت قدم شهردار رشت این شائبه را از فضای شهرداری دور کند و گفت: اکنون فشار کاری زیادی روی کارکنان شهرداری رشت است.

وی بار دیگر از شهردار رشت خواست درست فکر و کار کند و اگر به هر دلیلی نمی تواند با شورا کنار بیاید محترمانه استعفا دهد.

*انتقاد از برنامه «خندوانه»

دیگر عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز گفت: ارسال و پخش فیلم قطع درختان خیابان امام خمینی (ره) رشت به برنامه خندوانه شبکه نسیم کار درستی نبود.

مظفر نیکومنش اظهار کرد: شورای شهر به عنوان پارلمان شهری برآیندی از خرد و وجدان جمعی شهر است.

وی افزود: روزی که مردم به ما رای دادند ما را شایسته نمایندگی خرد و وجدان یافتند و امروز شاخص های توسعه رشت زیبنده این شهر نیست.

عضو شورای اسلامی شهر رشت تصریح کرد: شهر رشت به لحاظ موقعیت جغرافیایی و پیشینه پرافتخار تاریخی که دارد باید از وضعیت مطلوب تری از شاخص های توسعه برخوردار باشد.

وی با بیان اینکه جای تأسف است که شورا و شهرداری تضعیف می شود، افزود: کسی که فیلم قطع درختان خیابان امام خمینی (ره) رشت را در اختیار برنامه خندوانه شبکه نسیم قرار داد تا پخش کند، به مردم این شهر خیانت کرده و خودزنی نسنجیده انجام داده است. (؟؟!!)

نیکومنش با اشاره به اینکه هر طرح توسعه ای نیاز به قطع درختان دارد، گفت: تمام کارشناسان به این موضوع واقف هستند هر طرحی که منجر به توسعه شود عملکردهایی خواهد داشت که قطع درختان یکی از آن است.

وی تصریح کرد: قطع درختان خیابان امام خمینی (ره) رشت برای توسعه به شهر رشت و شهروندان صورت گرفت و زمانی که راه اندازی خط ویژه اتوبوس رشت توسط شورا مصوب شد باید اجرایی شود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت اضافه کرد: زمانی که عرض خیابان پاسخگو نیست چگونه باید طرح خط ویژه را اجرایی کرد بنابراین همه باید موضوع را کارشناسانه ببینیم نه مغرضانه.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز در جلسه مذکور اظهار کرد: این جلسه تنها برای طرح پرسش و پاسخ از شهردار رشت است.

عباس صابر از رسانه های حاضر در جلسه خواست تا موضوع جلسه مذکور را همانگونه که اتفاق افتاده منعکس کنند و روی آن تحلیل نادرست نداشته باشند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان