Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان از تشکیل 46 پرونده تخلف در زمینه ساخت و سازهای غیرمجاز در گردنه حیران آستارا خبر داد و گفت: صدور حکم تخریب شش مورد سازه های غیرمجاز در این منطقه صادر شده است.

محمدعلی نجفی ظهر امروز در جلسه کارگروه مدیریت پسماند استانداری گیلان برطرف شدن موانع موجود در بخش زباله سوزهای استان را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: در کشورهای دنیا زباله به عنوان ثروت تلقی می شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم زباله های گیلان در آینده موجب تولید ثروت برای استان شود، افزود: در بخش مدیریت پسماند و مسایل زیست محیطی اقدام هایی صورت گرفته است.

استاندار گیلان اتخاذ تدابیر لازم درباره مدیریت زباله های انباشت شده را مورد تاکید قرار داد و گفت: برای حفظ آینده گیلان باید مدیریت زباله ها اعمال شود.

وی فرهنگ سازی در مدیریت جمع آوری زباله ها و پسماند را نیازمند آموزش و برنامه ریزی صحیح دانست و گفت: مدیران مربوطه شهرستانی که در بحث مدیریت پسماند موفق عمل کردند باید تشویق شوند.

نجفی توسعه پایدار و ایجاد اشتغال در کنار حفظ محیط زیست و منابع طبیعی را مهم خواند و خاطرنشان کرد: در این زمینه اهتمام ویژه ای در استان وجود دارد.

وی درختکاری در ورودی و خروجی شهرهای گیلان را مورد تاکید قرار داد و افزود: در این زمینه می تواند از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد بهره مند شد.

استاندار گیلان در ادامه به ساخت ویلاهای غیرمجاز در گردنه حیران اشاره کرد و گفت: در دولت تدبیر و امید حتی یک مورد پروانه ساختمانی جدید در منطقه حیران صادر نشده است.

وی با تصریح بر اینکه کمیته نظارتی گیلان برای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در گردنه حیران تشکیل شده است، یادآور شد: تاکنون 46 پرونده تخلف در زمینه ساخت و سازهای غیرمجاز در گردنه حیران تشکیل شده است.

نجفی از صدور حکم تخریب سازه های غیرمجاز در گردنه حیران خبر داد و متذکر شد: حکم تخریب شش مورد سازه غیرمجاز در گردنه حیران صادر شده است.

به گفته وی، گشت های نظارتی به منظور حفاظت از اراضی کشاورزی و ملی در گردنه حیران آستارا و گیلان افزایش یافته است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان