Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : شهردار رشت برای پاسخگویی به طرح سئوال اعضای شورای اسلامی این شهر به صحن علنی مجلس رفت.

جلسه طرح سئوال از محمدعلی ثابت قدم شهردار رشت عصر امروز در صحن علنی مجلس محلی شورای اسلامی شهر رشت برگزار شد.

شهردار رشت درباره برخی تغییرات و جابه جایی ها پاسخ گفت و اظهار کرد: این تغییرات در راستای تمرکززدایی و براساس تخصص نیروها انجام شده است.

وی ارائه خدمات بهتر به شهروندان را از دیگر دلایل تغییرات در بدنه شهرداری رشت عنوان کرد.

اعضای شورا پس از اتمام پرسش ها و شنیدن پاسخ های شهردار، به شور و مشورت نشستند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت، سد معبر را یکی از معضلات این شهر عنوان کرد و خطاب به شهردار رشت، اظهار کرد: شهرداری رشت به منطقه بندی سد معبر تبدیل شده و در عوض دست فروشی چند برابر افزایش یافته است.

محمدحسین واثق کارگرنیا با بیان اینکه کارگروه سد معبر فعالیت خود را با چند عضو مختلف آغاز کرد، افزود: آقای شهردار مدیر خدمات شهری را عزل و کسی را جایگزین کرد که توانمندی نداشت و هر روز شاهد افزایش نارضایتی در زمینه سد معبر هستیم.

وی با بیان اینکه آقای شهردار بازارچه های خصوصی ایجاد کرده و دست فروشان را به خیابان برده است، تصریح کرد: مشخص نیست در این بازارچه ها چه چیزی مستقر شده است.

عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت تبیین کرد: شهردار رشت نخستین کاری که انجام داد تغییر مدیر خدمات شهری بود و قبل از آمدن وی همه می دانستند که این تغییر انجام می شود.

محمدعلی رفیعی نودهی با اشاره به اینکه حدود 700 تغییر در شهرداری رشت انجام شد، گفت: از کجا بدانیم که این 700 انتصاب شهردار رشت بر مبنای رانت نبوده و یا رد پای برخی اعضای شورا در آن نبوده است.

وی، حذف ستاد معبر را بزرگ ترین معضلی دانست که توسط شهردار رشت در این شهر ایجاد شد.

این عضو شورا تصریح کرد: شهردار تنها رفتگران را جابه جا نکرد و از محلات بالای شهر به پایین شهر نبرد که این مسئله نیز باید مورد بررسی قرار گیرد.

اعضای شورا پس از پرسش و پاسخ شهردار رشت به شور نشستند و دقایقی پیش مصوب کردند موضوع مذکور مسکوت بماند و فرصت دیگری به ثابت قدم داده شود تا بتواند بر اوضاع کنترل بهتری داشته باشد.

همچنین مقرر شد تا در جلسه ای دیگر شهردار رشت برای پرسش و پاسخ در صحن مجلس محلی حضور یابد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان