Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : شهردار رشت با بیان اینکه طراحی فرآیندها و زیرساخت و برآورد هزینه های عملیاتی در اجرای پروژه ها در نظر گرفته شود، گفت: پروژه های سرمایه گذاری رشت باید در مسیر سودآوری قرار گیرد.

محمدعلی ثابت قدم دیشب در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه های دفتر سرمایه گذاری شهرداری رشت اظهار داشت: مطالعات امکان سنجی در حوزه سرمایه گذاری در شهر انجام می شود.

وی با اشاره به شناسایی 30 فرصت سرمایه گذاری تصریح کرد: شش فرصت در حاشیه رودخانه زرجوب و شش فرصت در حاشیه رودخانه گوهررود شناسایی شد، در فاز اول این 12 پروژه، چون فضای اقتصادی آن را نهایی نکرده ایم تا موقعی که مطالعات اقتصادی به پایان نرسیده است، قابلیت مذاکره نیست.

شهردار رشت با بیان اینکه غیر از این 12 پروژه، 18 بسته دیگر به طور مثال پارکینگ طبقاتی را شروع کرده ایم گفت: برای سودآوری پروژه ها باید گردش مالی ایجاد کنیم.

ثابت قدم از ایجاد شبکه IT مناسب برای قسمت های نقدی، غیرنقدی و تهاتری شهرداری رشت خبرداد و خاطرنشان کرد: طراحی فرآیندها و زیرساخت و بررسی طرح ها و برآورد هزینه های عملیاتی در اجرای پروژه ها و طرح ها مدنظر است.

وی با تاٌکید بر اینکه در پروژه هایی که کیفی سازی خدمات شهری مدنظر است، سرمایه گذاران عموماً بلاتکلیف هستند، افزود: برای اینکه کارها به درستی اتفاق بیفتد باید ایستگاه های کاری درست تعریف شوند.

شهردار رشت اظهار داشت: ما سعی کرده ایم به تدریج در آمدهای شهرداری را پایدارتر و هزینه های شهرداری را منطقی تر سازیم و مباحث غیر نقدی را ساماندهی کنیم و بدهکاران را با شیوه های تعامل به سمتی بیاوریم که بدهی خود را پرداخت کنند.

ثابت قدم کنترل هزینه های پروژه ها را مورد تاٌکید قرارداد و گفت: برای این امر باید یک نظام پشتیبان ایجاد شود، در شهرداری رشت مباحث توسعه ای را مورد توجه قراردادیم و افزایش تعداد ایستگاه های آتش نشانی مورد توجه است.

وی با اشاره به توزیع نامعقول از فضای سبز در رشت تاٌکید کرد: 30 درصد از فاضلاب رشت در منطقه سراوان ایجاد می شود و برای رفع مشکل فاضلاب  این منطقه و فاضلاب شهر صنعتی رشت و 11 بیمارستان هر کدام برنامه هایی وجود دارد.

شهردار رشت با اشاره به دو خط 200 تنی کود آلی خاطرنشان کرد: 400 تن زباله  را از طریق  تبدیل به کود آلی حل خواهیم کرد و 300 تن باقی مانده در قالب کاخانه زباله سوز رفع می شود.

وی تکمیل شبکه بهداشتی شهر رشت با احداث تصفیه خانه های محلی را مورد تاٌکید قرارداد و گفت: پیاده روی هسته مرکزی رشت که قرار است اجرا شود یک فضای گردشگری است و اقتصاد شهر را متحول می کند و در مباحث کنترل ترافیکی استفاده از بافت پیاده و حمل و نقل عمومی مورد توجه است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان