Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تأیید برجام در مجلس شبیه جوک است گفت: مخالف ورود صوری برجام به مجلس هستم.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گیلان در سالن مهمانسرای المپیک این شهر با گرامیداشت دهه کرامت و تبریک روز خبرنگار، به بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد .

وی اظهار کرد: بنده از مخالفان ورود صوری برجام به مجلس هستم زیرا اعتقاد دارم وقتی نتوانیم با تایید کلیات در جزئیات آن دست ببریم تایید آن در مجلس فایده ای ندارد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تایید برجام در مجلس تقریباً شبیه یک جوک است افزود : اگر با این کار می خواهیم قدرت چانه زنی خود را افزایش دهیم این امر بحثی جداگانه است.

وی ادامه داد: متن برجام نتیجه بحث های تخصصی در 15 سال گذشته است و بررسی آن در این فرصت کوتاه و به این صورت در مجلس شورای اسلامی عملی نیست.

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه برجام در شورای امنیت ملی تصویب شده که زیر نظر مقام معظم رهبری است، تصریح کرد: آوردن برجام به مجلس چه معنایی می تواند داشته باشد.

وی با اعلام مخالفت خود با آوردن برجام به مجلس، تصریح کرد: بحث بر سر این است که چگونه می شود توافقی که توسط سازمان ملل و شورای امنیت و دولت های چندین کشور در سطح بین المللی پس از سال ها تلاش انجام گرفته را در چند جلسه در مجلس تایید، تصویب و یا رد کرد.

خزانه دولت خالی است

این مسئول در ادامه به مشکلات مالی موجود در دولت اشاره کرد و گفت: شرایط دولت مساعد نیست و به دلیل بسته بودن سوئیفت دولت پول چندانی ندارد و خزانه اش خالی است.

جعفرزاده ایمن آبادی با تاکید براینکه چنین دولتی نیازمند حمایت است، افزود: من و همه وظیفه داریم به دلیل وجود چنین مشکلاتی به دولت کمک کنیم.

وی بیکاری جوانان به ویژه قشر تحصیل کرده را از مهم ترین مشکلات و دغدغه های کشور خواند و گفت: با توجه به تلاش هایی که در این زمینه انجام شده هر امری که روند پیگیری این موضوع را به کندی پیش ببرد خطا است.

پیگیری طرح صیانت از جامعه خبرنگاران در مجلس

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی زباله و پسماند، تالاب، بزرگراه، راه آهن و... را از دیگر دغدغه های موجود در گیلان دانست و گفت: نخستین زیرساخت برای توسعه گیلان احداث راه آهن است که این امر موجب ورود سرمایه گذار به این استان می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید از رسانه های استانی حمایت بیشتری انجام دهد، از پیگیری طرح صیانت از جامعه خبرنگاران در مجلس خبر داد.

استیضاح وزیر آموزش و پرورش کاری ابزاری است

جعفرزاده ایمن آبادی به استیضاح وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد و یادآور شد: بنده به این نتیجه رسیدم که استیضاح فرهنگیان کاری ابزاری است بنابراین امضای خود را پس گرفتم.

وی ادامه داد: در این برهه از زمان مشکل مردم دیگر با استیضاح برطرف نمی شود و باید برای مردم کار انجام داد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خود را نماینده مستقلی دانست و یادآور شد: برخی از نمایندگان هنگام نطق تپق می زنند و دستور خود را از کس دیگری می گیرند و آنچه را که به آنها دیکته شده، می خوانند ولی من اینگونه نیستم.

انتشار نامه غیراخلاقی و زشت بود/به هر اظهار نظری پاسخ نمی دهم

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود به برخی سخنرانی های انجام شده علیه خود اشاره کرد و گفت:چندی پیش یکی از مسئولان که دارای جایگاه حقوقی بود علیه من سخنانی اظهار کرد و بنده پاسخ ایشان را مکتوب دادم و علاقه ای به رسانه ای کردن این مساله نداشتم و اگر علاقه مند به رسانه ای کردن نامه بودم ابزار آن برای بنده فراهم بود اما از آنجایی که رونوشت این نامه خطاب به یکی از مراجع ارسال شده بود توسط برخی افراد کار زشت و غیراخلاقی صورت گرفت و آن نامه را رسانه ای کردند.

جعفرزاده اضافه کرد:برخی افراد که اساسا نظامی نبوده اند به آنها لقب سردار می دهند و به نظرم اظهارات این افراد اساسا نیازی به جوابیه و پاسخگویی ندارد و بنده پاسخ آنها را نمی دهم و البته نهادهای مربوطه باید این مساله را پیگیری کنند و به او پاسخ دهند.

تنها از یک سایت شکایت کرده ام

نماینده مردم رشت با بیان اینکه در دوران نمایندگی خود تنها از یک سایت شکایت کرده است , گفت:یکی از رسانه های کشوری وارد زندگی شخصی من شده و خبر کذبی منتشر کرده بود که توسط دو رسانه استانی بازنشر شد.

وی ادامه داد: بعد از جلسه ای که با مسئولان آن رسانه مرکزی داشتم و مستندانی که ارائه شد , آنها پذیرفتند که اشتباه کرده اند و بعد از آن تکذیبیه خبر را به همراه عذرخواهی منتشر کردند و یکی از سایت های استانی نیز آن تکذیبیه را منتشر کرد. اما دیگر سایت استانی اصرار بر عدم انتشار تکذبیه داشت و همین الان هم از انها تقاضایی جز این ندارم که تکذیبیه را منتشر کنند.

جعفرزاده با اشاره به اینکه برخی رسانه ها وارد فضای تخریبی و غیر اخلاقی می شوند ,گفت: از آنجایی که نمی خواهم وارد حاشیه شوم سکوت من ادامه خواهد داشت.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان