Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان- آیت الله قربانی گفت : گرچه از رفتن آقای نصرپور که یک برادر انقلابی و مومن و کاردان است بسهم خودم بعنوان یک برادر همسو متاسفم ولی بنای عالم بر حرکت بسمت کمال است.

نماینده ولی فقیه در گیلان در دیدار با حجت الاسلام سید رمضان موسوی مقدم، معاون امور مجلس و استان های سازمان صدا و سیما - علی طلوعی مدیر شبکه جام جم ، بعنوان مدیر کل جدید صدا و سیمای مرکز گیلان ، محمد حسین قربانی، رئیس مجمع نمایندگان گیلان و هیئت همراه با بیان این مطلب افزود :

رفتن آقای نصر پور خدمت امام رئوف، علی بن موسی الرضا (ع) که در حقیقت مرکز ثقل ایران است و از آنجا باید فرهنگ رضوی و علوی و اسلامی به دنیا منتقل شود ما از این لحاظ خوشحالیم که سیر کمالی کرده اند به قطب عالم امکان نزدیک شده است ، گرچه بنظر من انجام کار در اینجا برای ایشان راحت تر بود.

وی افزود : مردم گیلان ولائی هستند و سبقه عمومی گیلان سبقه فرهیختگی است؛ مردم آزادی دارد و ظلم وتعدی و تجاوز را بر نمی تابند و چون صداقت را در وجودشان تجربه کرده­اند میل دارند مدیران و مسئولان صادقانه با آنان برخورد کنند .

وی ادامه داد : علیرغم اینکه در گیلان برحسب دیدگاهها فکورها و دیدگاههای مختلفی و در عین حال کاردانی وجود دارد کار کردن با مردم گیلان بسیار آسان است.

نماینده ولی فقیه گفت : من خودم را در خدمت مردم استان هستم و اگر ببینم ظلم و ستمی بر آنان می رود شدیدا در برابر آن می ایستم چون خواسته های آنان زیاد نیست سعی می کنم تامین نمایم .

وی ادامه داد : البته کسانی هم هستندکه یک سویه عمل می کنند و می خواهند خواسته هایشان را بر همه تحمیل کنند و این مورد حتی در صدا و سیما هم وجود دارد که می خواهند خواسته هایشان را حتی بر مدیریت صدا و سیما تحمیل کنند و ما در گذشته مشکلاتی در این زمینه داشته و داریم .

وی افزود : در زمان آقای ضرغامی که من ایشان را بعنوان یک مدیر خوب می شناسم با دیجیتال شدن صدا و سیما در استان زمینه خوب فرهنگی وجود آمد از اینجهت ما می توانیم در 52 کشور که صدا و سیمای ما را دریافت می کنند خیلی تاثیر گذار باشیم .

آیت الله قربانی گفت : بعضی ها در صدا و سیما به فرهنگ بومی توجه می کنند حتی اگر این فرهنگ ریشه عقلانی نداشته باشد؛ مثل : چهارشنبه سوری که می خواهند آن را ترویج کنند در حالیکه نظام جمهوری ما بر مبنای عقلانیت است . البته هرچه قدیمی است خوب نیست و از سوی دیگر هم همه چیزهای قدیمی هم بد نیست .

وی گفت : قدیمی هائی داریم که عقلانی نیست یا باید حذف شود و یا اینکه تبدیل شود ؛ مثل : سیزده بدر که الآن به روز طبیعت تبدیل شده است و عقلانی است مردم به دامن طبیعت رو کنند و با طبیعت آشتی نمایند  و بهره ببرند البته عزاداری های ما هم اگر چه قدیمی است ولی حرف و حدیث وجود دارد .

وی ادامه داد : در بعضی از مناطق ما نوعی عزاداری داریم که هیچ مفهوم عقلانی ندارد ، مثل (کرب زدن) که در بعضی مناطق گیلان و خوزستان رواج دارد و بعضی ها می گویند این مورد ثبت شده است ، خوب ثبت شده باشد! ممکن است بجهت قدیمی بودن این کارها بعضی ها خوششان بیاید که حفظ و ترویج شود ولی ما به دنیا چه باید عرضه کنیم ؟

وی همچنین گفت : قمه زنی و زنجیر زنی با آن تیغ هائی در انتهای زنجیر تعبیه می کنند در افکار عمومی جهانی ما را آدم های وحشی و بی رحم معرفی می کند ؛ بر سر بچه دو ساله قمه زدن و پشت عزاداران را مجروح کردن و خون جاری کردن چه مناسبتی دارد ؟ چه جایگاهی در دین دارد ؟

نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری گفت : امروز صدا و سیما یک دانشگاه بزرگی است و باید فررهنگ دینی و انقلابی خودمان را بوسیله صدا و سیما به دنیا معرفی و القاء کنیم.

وی افزود : مدیریت در اینجا خیلی نقش دارد ؛ خواسته های شرقی و غربی و سنتی ممکن است اسطکاک داشته باشد و من با توجه به سبقه علمی و اجتماعی می دانم چه چیزهائی نیاز

09 به تبلیغ دارد از این رو ممکن است برخی صحنه ها از صدا و سیما پخش می شود ، می بینم بلافاصله تماس می گیرم و تذکر می دهم.

وی ادامه داد : امیدوارم همانطوریکه با برادر خوب ما آقای نصر پور تعامل داشتیم با آقای طلوعی هم تعامل داشته باشیم،  وی گفت : بچه های صدا و سیما همه بچه ها و رفقای من هستند، من با اینها تعامل فرهنگی دارم .

آیت الله قربانی گفت : سعی می کنم بعنوان یک همکار صدا و سیمایی شما فرهنگ غنی اسلام را که غریب مانده از طریق این دانشگاه به دنیا معرفی کنم وگرنه بهیچ وجه درخواست شخصی ندارم و فکر می کنم در سن 82 سالگی آن هواها باید فروکش کرده باشد و خواست ما باید خواست اسلام و انقلاب و نظام و رهبر و شهدای ما باشد که آنها این زمینه را برای ما فراهم کرده اند بخصوص با این مسئول جدیدی که صدا و سیمای کشور پیدا کرده ، همشهری ماست پدر جناب آقای سرافراز از همدوره ای ما در قم بود و از خانواده معظم شهداست امیدواریم نمایندگان ایشان هم این عرقی که من در مورد انقلاب و رهبر استان دارم داشته باشند ، من با تمام وجود در خدمت شما هستم .

گفتنی است در ابتدای این دیدار حجت الاسلام سید رمضان موسوی مقدم ، معاون امور مجلس و استان های سازمان صدا و سیما  در ابتدای دیدار علی طلوعی را بعنوان مدیر کل جدید صدا و سیمای مرکز گیلان معرفی و از سوابق خدمتی وی مواردی را بیان داشت .

DSC_5296

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان