Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان گفت: از عملکرد بانک ها در پرداخت تسهیلات رضایت ندارم و بانک ها باید در کارگروه اشتغال و رفع موانع تولید وارد عمل شوند در غیر این صورت گله خواهم کرد.

محمدعلی نجفی شب گذشته با حضور در شهرک صنعتی سفیدرود این شهر، ضمن بازدید از تعدادی از کارخانه های رشت، در جمع سایر مسئولان استانی اظهار داشت: در سال گذشته و در 6 ماهه اول امسال صنایع استان بر اثر واردات بی رویه و تحریم، بسیار اذیت شدند و مشکلات به وجود آمده هنوز ادامه دارد.

وی با بیان این مسئله نوید بخش، که گیلان در پایین آمدن نظام ارزش پولی و تورم همیشه در پایین ترین سطح قرار دارد خاطرنشان کرد: در این راستا جز تدبیر مدیریتی، امید و انسجام در دستگاه های اجرایی اتفاق دیگری نیفتاده است.

استاندار گیلان گفت: به دلیل افزایش تخصیص اعتبارات، شاخص های مختلف استان دارای رشد روز افزون است و فضای کسب و کار  در حال افزایش و بیکاری رو به مهار است.

نجفی با بیان اینکه امسال حدود 5 درصد و 16 هزار نفر به بیمه بیکاری اضافه شده اند تصریح کرد: این مسئله به معنای کاهش بیکاری و افزایش شغل در گیلان است و باید برای مهار بیشتر بیکاری، تلاش بیشتری صورت گیرد و برای حل تمامی مشکلات دراین استان راه فراوانی در پیش داریم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: قیمت گذاری، تدبیر و انسجام باعث شد که امسال برای اولین بار واردات گندم نداشته و در این زمینه خودکفا باشیم و در مورد برنج نیز هیچ دلیل و معنایی ندارد که محصول کشاورز روی دستش بماند اما شاهد واردات برنج باشیم.

وی گفت: در سال های گذشته، در زمینه جاده و راه روستایی، استان گیلان 14 درصد از میانگین متوسطه کشوری پایین تر قرارداشت که در حال حاضر این میزان به 5 درصد کاهش رسیده است و در 6 ماهه اول سال آینده به  تمام روستاهای گیلان گاز رسانی می شود و با انتقال شبکه اینترنت به روستاها، از مهاجرت روستائیان به شهرها جلوگیری به عمل آمده و این امر موجب توسعه صنایع کوچک در این نواحی و درنتیجه موجب اشتغال بیشتر می شود.

استاندار گیلان با اشاره به توصیه ریاست جمهوری در سفر به این استان به پرداخت تسهیلات گفت: از عملکرد بانک ها در پرداخت تسهیلات رضایت ندارم وبانک ها باید در کارگروه اشتغال و رفع موانع تولید وارد عمل شوند و جلسات رفع موانع تولید باید بررسی و تعهدات نظام بانکی شکل بگیرد درغیر این صورت گله خواهم کرد.

نجفی افزود: اقتصاد درون زا وبرون نگر که تاکید رهبرمعظم انقلاب اسلامی است چیزی جز عشق به میهن نیست و اقتصاد مقاومتی به این معنا است که از تولید کننده و کارگر دفاع کنیم و از فن آوری دنیا هم عقب نمانیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان