Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : 559 کارگاه تولیدی و صنایع تبدیلی عرصه های اقتصاد مقاومتی سپاه قدس گیلان با رمز مقدس «یا امام رضا (ع)» در استان افتتاح شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی گیلان ظهر امروز در مراسم افتتاح طرح های اقتصاد مقاومتی در استان اظهار کرد: طبق رهنمودهای مقام معظم رهبری طرح های اقتصاد مقاومتی در گیلان راه اندازی شده است.

یونس تجربه کار به تلاش بسیج سازندگی و بانک مهر اقتصاد در راه اندازی کارگاه های تولیدی و صنایع تبدیلی در عرصه های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: امسال هم زمان با میلاد امام رضا (ع) تعداد 559 کارگاه تولیدی و صنایع تبدیلی با پرداخت 86 میلیارد ریال تسهیلات در گیلان راه اندازی شده است.

وی با تاکید بر تلاش جدی در راه اندازی طرح های اقتصاد مقاومتی در گیلان، بیان کرد: بسیج سازندگی تمام توان خود در اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی را به کار می گیرد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی گیلان اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را از اولویت های این سازمان برشمرد و تصریح کرد: محرومیت زدایی و خدمات رسانی با بهره گیری از نیرو و نشاط جوانان در قالب گروه های جهادی و طرح هجرت از دیگر اولویت های بسیج سازندگی است.

تجربه کار به فعالیت سازمان بسیج سازندگی در عرصه های شیلات، پرورش قارچ، زنبور عسل، گلخانه، مرغ بومی، دستگاه جوجه کشی 500 قطعه ای، کود آلی، کارگاه صنایع دستی و ... در گیلان اشاره کرد و گفت: پرورش شترمرغ، دام سبک و سنگین از برنامه های سازمان مذکور در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در استان است.

وی با بیان اینکه یک هزار و 375 کارگاه تولیدی با حمایت سازمان بسیج سازندگی سال گذشته در گیلان راه اندازی شده است، خاطرنشان کرد: 164 میلیارد و 780 میلیون ریال به واحدهای مذکور تسهیلات پرداخت شده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی گیلان به اشتغال 4 هزار و 800 نفر در طرح های مذکور اشاره کرد و یادآور شد: کارگاه های تولیدی و صنایع تبدیلی اقتصاد مقاومتی در برخی نقاط به صورت تعاونی راه اندازی شده است.

تجربه کار با اشاره به اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز در گیلان، بیان کرد: تعداد 150 شبکه بسیج همگام با کشاورز در استان ایجاد شده است.

وی از ایجاد 20 شبکه اجرای طرح بسیج همگام با منابع طبیعی در گیلان خبر داد و تصریح کرد: امسال 18 نمایشگاه و فروشگاه عرصه محصولات اقتصاد مقاومتی در استان دایر می شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی گیلان به ایجاد اشتغال 350 نفر از بسیجیان زیر پوشش کمیته امداد با استفاده از طرح های اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی کوچک و مشاغل خانگی در استان اشاره کرد و گفت: اجرای طرح های مذکور سبب مهاجرت معکوس به روستاها در گیلان شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان