Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان بیمه سلامت ایران گفت : طی دو سال گذشته در دولت تدبیر و امید، 10 میلیون نفر از افراد آسیب پذیر و فاقد پوشش بیمه ای، در قالب طرح بیمه سلامت همگانی به صورت رایگان تحت پوشش قرار گرفتند.

غلامرضا عباس پاشا روز پنجشنبه در آیین افتتاح ساختمان جدید بیمه سلامت شهرستان انزلی، اجرای پوشش بیمه همگانی را از بزرگترین افتخارات دولت تدبیر و امید عنوان و خاطرنشان کرد : سازمان بیمه سلامت با 40 میلیون نفر عضو بزرگترین نهاد موثر در سلامت کشور است.

وی تصریح کرد: این سازمان با اجرای طرح بیمه سلامت همگانی، همگام با طرح تحول سلامت، باعث سهولت ارائه خدمات در بیمارستان های دولتی و دانشگاهی و مراکز طرف قرارداد و کاهش پرداخت از جیب مردم شد و توانست بخش اعظمی از مشکلات درمان و دغدغه های بیماران را کاهش دهد.

عباس پاشا متذکر شد: سازمان بیمه سلامت با 16 هزار دستگاه بیمه گذار و 43 هزار پزشک و موسسه درمان اعم از داروخانه ، رادیولوژی، آزمایشگاه ، بیمارستان و غیره طرف قرارداد همکاری دارد.

وی از پلاک بندی افراد بیمه شده بعنوان یکی از برنامه های این سازمان یاد و خاطرنشان کرد : اجرای این طرح که در آن روند مراجعه بیمار به پزشک، تهیه دارو ، بستری و دیگر موارد مربوط مورد رصد قرار می گیرد ؛ گام بلندی در مسیر تحقق بهتر سلامت جامعه خواهد بود .

وی افزود: در بحث درمان تخصصی و عمومی افراد دارای دفترچه بیمه سلامت در بیمارستان های دولتی و آموزشی در بخش بستری شش درصد و در بخش روستایی با رعایت سیستم ارجاع سه درصد است.

عباس پاشا اظهار کرد : 63 درصد افراد بیمه شده کشور از دفترچه بیمه سلامت بهره مند شده اند .

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بر اساس تحقیقات ، میزان مراجعه افراد کم درآمد جامعه پس از دریافت دفترچه بیمه سلامت در برخی نقاط 400 برابر شده است .

در این مراسم همچنین از دکتر عبدالمطلب برادران نویری از پزشکان پیشکسوت انزلی که سالها است به ارائه خدمات انساندوستانه ، کمک به بیماران نیازمند، مراجعه و ویزیت رایگان بیماران ناتوان در منزل و حتی تهیه دارو برای بیماران محتاج فعالیت دارد؛ با اهدای لوح تقدیر به عمل آمد .

سازمان بیمه سلامت ایران از اول مهر ماه 1391 رسماً اغاز به فعالیت کرد و ماموریت یافت اقدامات لازم را به منظور تمرکز کلیه امور بیمه سلامت در سازمان از طریق تجمیع بخش بیمه درمانی صندوق های موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده 5 قانون محاسبات عمومی کشور با رعایت مفاد 38 قانون برنامه پنجم توسعه به انجام برساند تا به این ترتیب؛ اهداف عالیه مدنظر قانونگزار از جمله تجمیع منابع مالی سلامت ، رفع همپوشانی بیمه های درمانی ، برقراری عدالت اجتماعی در بخش سلامت، تشکیل پرونده سلامت ، فعال سازی نظام ارجاع و پزشک خانواده ،خرید راهبردی خدمات سلامت و کاهش سهم مردم از هزینه های درمان به 30 درصد و یا کمتر محقق شود.

طی دو سال اخیر 251 هزار دفترچه بیمه سلامت رایگان با صرف 81 میلیارد و 300 میلیون تومان برای افراد کم درآمد استان گیلان صادر شده است.

در گیلان 830 هزار نفر تحت پوشش پزشک خانواده هستند و 261 پزشک خانواده در 172 مرکز درمانی استان استقرار دارند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان