Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: ساخت و سازهای غیر قانونی کمکی به رشد و توسعه منطقه حیران نمی کند بلکه باید با اجرای طرح های پایدار گردشگری به این مهم دست یافت.

صفر نعیمی رز  در حاشیه مراسم افتتاح پروژه ساختمان مجهز دهیاری منطقه حیران که با حضور مسئولان ارشد شهرستان مرزی بندر آستارا برگزار شد، اظهار کرد: لازمه توسعه و پیشرفت منطقه حیران اجرای طرح های سازنده و پایدار گردشگری است و ویلا سازی کمکی به این منطقه نمی کند.

وی افزود: گردنه و روستای زیبای حیران در جاده  آستارا به اردبیل جزو مناطق مصوب شده سازمان  گردشگری و میراث فرهنگی استان گیلان برای توسعه گردشگری طبیعی است.

نماینده مردم آستارا با بیان اینکه باید از قابلیت های طبیعی این منطقه برای جذب گردشگر استفاده مطلوب به عمل آید افزود: در سال های گذشته به دلیل سوء استفاده برخی اشخاص، تغییر کاربری و  بهره برداری های شخصی از جنگل حیران و مناطق بکر و طبیعی این منطقه افزایش یافت، به طوری که شاهد قطع درختان و پایمال شدن اراضی ملی هستیم.

نعیمی تصریح کرد: معلوم نیست عده ای با چه هدفی در قسمت های شیب دار منطقه حیران اقدام به ساخت و ساز کرده و برای خود بساطی فراهم  کرده اند.

وی ادامه داد: تخریب و نابودی این منطقه نه تنها به سود و منفعت نیست، بلکه باعث ناخرسندی گردشگران نیز شده و نظر سنجی ها حاکی از آن است که نظیر این منطقه  در کشور و حتی  دنیا وجود ندارد و بر همین اساس باید از این منطقه صیانت درست و  واقعی صورت گیرد.

نماینده مردم  آستارا در مجلس خاطرنشان کرد: منطقه با صفای حیران یک سرمایه ملی است و باید با بسیج تمام امکانات و نیروها از آن حفاظت و صیانت کرد.

منطقه کوهستانی حیران در راه ارتباطی آستارا به اردبیل از نقاط جنگلی بسیار غنی و سر سبز با گونه های کم نظیر گیاهی محسوب می شود که در سال های گذشته توسعه ساخت و سازهای بی رویه، زیبایی این منطقه را به مخاطره  انداخته و همین امر با واکنش دوستداران طبیعت، مسئولان استان های گیلان و اردبیل و نماینده  مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی روبرو شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان