Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: طرح رتبه بندی معلمان در مهر یا قبل از مهر ماه عملیاتی می شود.

حجت الاسلام مجید انصاری بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاح هم زمان 141 کلاس درس این شهر با اشاره به اهمیت نقش آموزش و پرورش اظهار کرد: آموزش و پرورش در تمام کشورها و مجامع نقش مهمی دارد.

وی با بیان اینکه نقش آموزش و پرورش در کشور ما بی بدیل است، افزود: آموزش و پرورش سنگ زیربنای تحولات و پیشرفت هاست و این ظرفیت به قدری گسترده بوده که در تامین نیروی انسانی دست نیاز کشور به سوی این نهاد دراز می شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور، شهید و رجایی و باهنر را آموزگارانی دانست که این هفته به نام آنها شده است و گفت: در طول انقلاب و دفاع مقدس از آموزش و پرورش بهره بردیم.

وی با اشاره به اینکه تاکید رئیس جمهور بر اختصاص بودجه به آموزش و پرورش است، ادامه داد: نگاه دولت از نظر تحول و توسعه پایدار نسبت به آموزش و پرورش ویژه است.

انصاری با بیان اینکه دو سال پیش سند تحول آماده و طرح طبقه بندی معلمان تصویب شده است، خاطرنشان کرد: طرح رتبه بندی معلمان در مهر یا قبل از مهر ماه امسال عملیاتی می شود.

وی تبیین کرد: با توجه به افزایش تنگناهای بودجه ای برای دولت، آموزش و پرورش تنها دستگاهی است که بالای 100 درصد بودجه آن اختصاص یافت به طوری که در یک سال 107 درصد و سال بعد 111 درصد اختصاص بودجه داشته است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در امور مجلس با تصریح بر اینکه هرگونه تحول در کشور باید از مسیر تحول آموزش و پرورش جستجو کنیم، یادآور شد: این نهاد پیش شرط تحول در تمام عرصه های تحول خیز کشور است و مشارکت دادن مدیران و معلمان در آموزش و پرورش از نکات کلیدی واسپاری به نیروهای این بخش موجب تحول بیشتر می شود.

وی در ادامه به وضعیت گیلان اشاره کرد و گفت: از فاصله سفر روحانی به گیلان مدت کوتاهی می گذرد و در این مدت شاهد تحولات اساسی هستیم و بسیاری از مصوبات دولت اجرایی شده و در شاخص هایی نیز از مناطق دیگر پیشی گرفته است.

انصاری، گیلان را استان سرسبز و کهن با مفاخر علمی مبارزاتی و فرهنگی خواند و خاطرنشان کرد: این اقدام حاصل همراهی مدیران و مسئولان به ویژه استاندار و مردم است.

وی اضافه کرد: استان هایی مانند گیلان و مازندران و بخشی از گلستان، ثروت غیر قابل تولید مانند محیط زیست دارند که منشأ توسعه برای استان می شود و حراست و صیانت از هر درخت و عرصه منابع طبیعی به مثابه دارایی و ثروت و ارتقای درآمدی مردم است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در پایان با بیان اینکه سند توسعه جامع گیلان بر اساس صنعت سبز آماده شود، یادآور شد: گیلان با توجه به وجود مدیران فرهیخته، می تواند سرمایه بیشتری را با ورود سرمایه گذاران خارجی در پساتحریم ببرد و این مهم از طرف پارک علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان صنعتی قابل دستیابی است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان