Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : وزیر راه و شهرسازی از ایجاد حمل و نقل ترکیبی دریایی و ریلی با اتصال خط آهن قزوین ـ رشت به بندر انزلی در راستای توسعه حمل و نقل در کریدور شمال ـ جنوب خبر داد.

عباس آخوندی عصر امروز در مراسم افتتاح بزرگ ترین حوضچه ها و موج شکن بنادر دریای خزر، اظهار کرد: امروز پروژه افزایش ظرفیت بارگیری بندرانزلی از هفت میلیون تن به 10 میلیون تن به بهره برداری رسید.

وی به وجود 10 پست اسکله در بندر انزلی اشاره کرد و افزود: تعداد پست های اسکله بندر انزلی به 15 اسکله افزایش پیدا کرده است.

آخوندی با بیان اینکه راه آهن قزوین ـ رشت به بندر انزلی متصل می شود، تصریح کرد: خط آهن مذکور در حوزه داخلی و بین المللی تاثیرگذار است.

وزیر راه و شهرسازی به افتتاح پایانه مسافری دریایی بین المللی در بندر انزلی اشاره کرد و گفت: آمادگی حمایت از سرمایه گذاران برای خرید شناورهای مسافری از وجوه اداره شده در وزارت راه و شهرسازی را داریم.

وی با تاکید بر فعال شدن حمل و نقل دریایی در دریای خزر، خاطرنشان کرد: بهره مندی بیشتر از قابلیت های گردشگری دریای خزر مهم است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به زیبایی فوق العاده موج شکن های بندرانزلی، خاطرنشان کرد: نورپردازی موج شکن ها در بندر انزلی بسیار زیباست.

وی به سرمایه گذاری 122 میلیارد تومانی احداث موج شکن ها در بندر انزلی اشاره کرد و یادآور شد: سرمایه گذاری برای توسعه بندر انزلی ادامه دارد.

آخوندی در ادامه به وضعیت آزادراه قزوین ـ رشت اشاره کرد و یادآور شد: اتمام باقی مانده آزاد راه مذکور به یک هزار میلیارد تومان نیاز دارد ضمن اینکه دو کیلومتر تونل در حال احداث است.

وی با بیان اینکه پروژه راه آهن رشت ـ قزوین بسیار فعال است، تصریح کرد: راه آهن کرج ـ قزوین نیز دوخطه می شود.

وزیر راه و شهرسازی بر اتصال راه آهن رشت ـ بندر انزلی تاکید کرد و متذکر شد: حمل و نقل ترکیبی دریایی و ریلی در بندر انزلی پیگیری می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان