Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم انزلی در مجلس از آمادگی بخش خصوصی برای احداث پل کابلی در کنارگذر شمالی بندر انزلی خبر داد.

حسن خسته بند عصر امروز در مراسم افتتاح پروژه موج شکن این بندر اظهار کرد: پروژه مذکور در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی به بهره برداری رسیده است.

وی به دو رهنمود مقام معظم رهبری در سفر به بندر انزلی اشاره کرد و افزود: اتمام پل قاضیان و توسعه بندر از رهنمودهای مقام معظم رهبری بوده و جابه جایی نیروی دریایی سبب رشد این بندر شده است.

خسته بند با بیان اینکه طبق عهدنامه ترکمنچای 99 سال اجازه کشتیرانی در دریای خزر را نداشتیم، تصریح کرد: احداث کارخانه کشتی سازی از نیازهای ضروری در بندر انزلی است.

نماینده مردم انزلی در مجلس از فعالیت 200 فروند کشتی در بندر انزلی خبر داد و بیان کرد: کشتی های مذکور قدیمی و فرسوده هستند.

وی با اشاره به اینکه احداث موج شکن سبب ایجاد 80 هکتار حوضچه آرام در بندر انزلی شده است، گفت: کشتی های تا 12 هزار تن می توانند در بندر انزلی پهلو بگیرند.

خسته بند به وجود 400 هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام در کشور اشاره کرد و یادآور شد: سالانه 20 هزار میلیارد تومان برای اتمام پروژه ها در کشور اختصاص داده می شود و چاره ای به غیر از استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی نداریم.

نماینده مردم انزلی در مجلس با تاکید بر رفع معضل بیکاری در جامعه، خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال پایدار نیازمند جهش است.

وی به وضعیت کنارگذر انزلی اشاره کرد و افزود: پروژه مذکور جزو آثار باستانی بندر انزلی شده است ضمن اینکه پروژه راه آهن رشت ـ انزلی هنوز اجرایی نشده است.

خسته بند خواستار توجه به قایقرانان شد و اظهار کرد: 80 درصد از قهرمانان بین المللی قایقرانی کشور اهل انزلی هستند و احداث پیست قایقرانی 100 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.

نماینده مردم انزلی در مجلس با اشاره به حمل روزانه هفت هزار تن سنگ برای احداث موج شکن بندر انزلی، خاطرنشان کرد: سنگ مورد نیاز از اردبیل، آستارا، هشتپر، رودبار و رحیم آباد برای احداث موج شکن بندر انزلی حمل شده است.

وی از آمادگی بخش خصوصی برای احداث پل کابلی در کنارگذر شمالی بندر انزلی خبر داد و اظهار کرد: احداث پل کابلی تقاضای ما از مسئولان است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان