Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : نماینده قم در مجلس گفت: آقای نعمت زاده بهتر است مشکل تولید خودرو با کیفیت پایین را حل کند و قیمت آن را کاهش دهد نه اینکه با چنین ادبیات نامناسبی نسبت به تصمیم مردم موضع گیری کند.

احمد امیرآبادی نماینده مردم قم و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای با انتقاد از اظهارات اخیر نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره کمپین «خرید ماشین صفر ممنوع!»، اظهار داشت: آقای نعمت زاده به جای اینگونه موضع گیری ها، کیفیت خودروها را درست کند و آنها را افزایش دهد.

وی با بیان اینکه باید قیمت خودروهای تولید داخل کاهش یابد تا بتوانند با محصولات خارجی رقابت کنند، افزود: آقای نعمت زاده به جای عذرخواهی از مردم که روز به روز قیمت خودرو افزایش و کیفیت آن کاهش می یابد، اینگونه با آنان صحبت می کند.

امیرآبادی تصریح کرد: آقای وزیر صنعت باید مشکل را حل کند، اینگونه صحبت کردن ها با مردم به نظرم فرار از پاسخگویی محسوب می شود، آقای وزیر لطف کند به جای فرار نسبت به پاسخگویی به مردم اقدام کند.

وی بر همین اساس یادآور شد: آقای وزیر باید مشکلات اساسی صنعت خودروسازی در ایران را حل کند که متأسفانه شاهدیم روز به روز کیفیت خودروهای تولید داخل بدتر می شود و پایین می آید و قیمت آنها بالا می رود.

نماینده قم در مجلس همچنین گفت: به نظر می رسد بهتر است آقای نعمت زاده مشکل تولید خودرو با کیفیت پایین را حل کند و قیمت آن را کاهش دهد نه اینکه با چنین ادبیات نامناسبی نسبت به تصمیم مردم موضع گیری کند.

وی یادآور شد: وقتی موضوع سؤال ما درباره قیمت بالای خودروهای تولید داخل از وزیر صنعت مطرح می شد، مسئولان ایران خودرو و سایپا می گفتند افزایش قیمت ها مرتبط با تحریم هاست، بعد هم وقتی دلار گران شد، گفتند افزایش قیمت خودرو مرتبط با واردات خودروهای خارجی است؛ یعنی متأسفانه هر بار بهانه ای می تراشند که خودروی خوب، با کیفیت و قیمت مناسب به دست مردم ندهند.

امیرآبادی در پایان خاطرنشان کرد: به نظر می رسد که باید خودروسازان بهره وری را بالا ببرند و هزینه ها را کاهش دهند، متأسفانه یکی از مشکلاتی که در صنعت خودروسازی کشور داریم، این است که برخی از خود خودروسازان تاجر شدند و برخی از قطعات را از طریق رانت از کشورهایی مانند چین وارد کشور می کنند، بعد هم به عنوان قطعه ساز داخلی مشکلاتی را برای صنعت خودروسازی به وجود می آورند، آقای وزیر صنعت باید این مسائل و مشکلات را حل کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان