Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2
شاطری
گیلانیان به  گزارش تصویری اختصاصی سایت یاوران گیلان از شهید شاطری در مرز مبارزه با صهیونیستها [ نقطه مرزی مشترک لبنان و اسرائیل ] در کنار محمدرضا رئوفی یکی از رزمندگان دوران دفاع مقدس که برای اولین بار این تصاویر از شهید شاطری منتشر میگردد.
۶
 شهید شاطری در مرز مبارزه با صهیونیستها در کنار محمدرضا رئوفی یکی از رزمندگان دوران دفاع مقدس و یکی از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس برای اولین بار این تصاویر از شهید شاطری منتشر میگردد. حسن شاطری ( سمنان- ۲۴بهمن۱۳۹۱ درلبنان) معروف به مهندس حسام خوشنویس، یکی از فرماندهان سپاه قدس و مسئول بازسازی لبنان بود.پس از شهادت وی، سید حین نصرالله در پیامی درگذشت وی را تبریک و تسلیت گفت. وی در جریان جنگ ایران و عراق در حوزه مهندسی جنگ، جاده سازی و راه سازی مناطق جنگی فعالیت داشت. با پایان یافتن جنگ در بازسازی کردستان و افغانستان به فعالیت پرداخت. او با نام مستعار حسام خوشنویس به عنوان رئیس ستاد بازسازی جنوب لبنان در لیست تحریم آمریکا قرار داشت. وی پس از جنگ ۳۳ روزه مسئول بازسازی لبنان گردید.از جمله اقدامات وی می توان به بازسازی کلیساهای جنوب لبنان و بازسازی و تعمیر راه ها و پل ها و همچنین ساخت مسجد قدس در مرز اسرائیل و لبنان است. وی در مسیر دمشق به بیروت و در جریان رسیدگی به کارهای ستاد بازسازی کشته شد.ارتش آزاد سوریه در بیانیه ای اعلام کرد که او در حمله ی هوایی اسرائیل به کاروان تسلیحاتی که از سوریه به سمت  لبنان در حرکت بود کشته شده است. این گروه هیئت ایرانی بازسازی جنوب لبنان را پوششی برای فعالیت های سپاه پاسداران در کشورهای لبنان و سوریه می داند. اماسایت خبرگزاری العربیهمخالفانبشار اسدرا عامل مرگ او می داند.

0

محمد رضا رئوفی نیز یکی از رزمندگان دوران دفاع مقدس گیلان است که هم اکنون طی ۸سال اخیر در سمتهای مختلف مشاوران استانداران مختلف گیلان فعالیتهای اجرایی داشته است وی از اعضای شورای هماهنگی حزب الله بوده و فعالیتهای هم در زمینه سیاسی اصولگرایان در ادوار مختلف سیاسی گیلان داشته است.

۲

۴

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان