Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان گفت: مقابله با شبهه افکنی با ارائه پرسش های جامعه در مورد دفاع مقدس باید فراهم شود.

رسول جلائی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان اظهار کرد: دفاع مقدس ظرفیت مردمی در تمام عرصه ها را مشخص کرده است.

وی دفاع مقدس را دستاورد پر افتخار ملت ایران عنوان کرد و افزود: دفاع مقدس گفتمان وحدت محور و آینده محور با تبیین موضوع های مختلف در این زمینه است.

جلائی با بیان اینکه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در تمام استان ها تشکیل شده است، تصریح کرد: شورای مذکور برای رسیدن به هماهنگی و هم افزایی در حوزه ترویج فرهنگ دفاع مقدس تشکیل شده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان خواستار جلوگیری از موازی کار در امور شد و بیان کرد: شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس به دنبال ساماندهی امور در حوزه فرهنگ ایثار و مقاومت در جامعه است.

وی بر گفتمان امام (ره) و مقام معظم رهبری در دفاع مقدس و جلوگیری از شکل گیری گفتمان متقابل تاکید کرد و گفت: پرهیز و پیشگیری از خرافه گرایی و تحریف حقایق دفاع مقدس که می تواند به این فرهنگ خدشه وارد کند، حائز اهمیت است.

جلائی با اشاره به آسیب شناسی امر ترویج فرهنگ جهاد، ایثار و مقاومت در جامعه، خاطرنشان کرد: کمیته های هفت گانه برای غنی شدن شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در گیلان تشکیل شده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان مسئولیت کمیته آموزش، پژوهش و اسناد دفاع مقدس را به عهده دانشگاه گیلان خواند و یادآور شد: مسئولیت کمیته هنری، نمایش و ادبیات دفاع مقدس به عهده فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه مسئولیت کمیته فرهنگی، اجتماعی و رسانه ای دفاع مقدس را صدا و سیمای مرکز گیلان به عهده گرفته است، اظهار کرد: کمیته راهیان نور با مسئولیت سپاه قدس گیلان است.

جلائی به مسئولیت اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان در کمیته امور پیشکسوتان و امور مردم نهاد در استان اشاره کرد و افزود: کمیته زنان و خانواده دفاع مقدس توسط اداره کل بانوان و خانواده استانداری گیلان مدیریت می شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان خواستار پرهیز و پیشگیری از خرافه گرایی و تحریف حقایق دفاع مقدس شد و بیان کرد: جلوگیری از فضای دوقطبی بر سر دفاع مقدس در جامعه مهم است.

وی دفاع مقدس را حماسه ملی بر محور وحدت دانست و تصریح کرد: تاکید متوازن و متناسب بر تمام اقشار، اقوام و ... از موضوع های مهم در دفاع مقدس محسوب می شود زیرا دفاع مقدس محصول فداکاری تمام ملت ایران است.

جلائی بر رعایت اعتدال، انصاف و پرهیز از افراط و تفریط و مبالغه در مورد افراد و جریان های مختلف در دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: زمینه سازی برای گسترش فضای منزلت افزایی برای ایثارگران و خانواده شهدا از محورهای تبیین موضوع دفاع مقدس در سال جاری است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان با اشاره به تنوع بخشی در الگوسازی شهدا، ایثارگران و رزمندگان، خاطرنشان کرد: پرهیز از انحصار شاخص های برجسته دفاع مقدس برای الگوسازی در جامعه باید رعایت شود.

وی خواستار اطلاع رسانی از نقش و سرانجام جریان ضد انقلاب به ویژه منافقین علیه رزمندگان در دفاع مقدس شد و اظهار کرد: مقابله با شبهه افکنی با ارائه پرسش های جامعه در مورد دفاع مقدس باید فراهم شود.

جلائی با بیان اینکه 12 کارگروه طبق عنوان ها و محورهای تبلیغی هفته دفاع مقدس در گیلان تشکیل شده است، یادآور شد: امسال هفته دفاع مقدس با شعار «ما می توانیم با همدلی و هم زبانی» برگزار می شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان از رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مستقر در استان هم زمان با نخستین روز از هفته دفاع مقدس در میدان شهدای ذهاب شهر رشت خبر داد و بیان کرد: هم زمان با هفته دفاع مقدس نمایش رزمی فرهنگی کربلای5 در گیلان برگزار می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان