Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: معلمان پیش دبستانی مدارس دولتی به تدریج به صورت حق التدریس جذب آموزش و پرورش می شوند.

مهدی حاجتی روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی به خبرنگار ایرنا افزود: برای جذب معلمان پیش دبستانی در واحدهای آموزشی بر اساس قانون عمل می کنیم.

وی اظهار داشت: در قانون آمده که ادارات کل آموزش و پرورش در استان های مختلف، بر اساس نیاز از نیروهای پیش دبستانی به صورت حق التدریس در مدارس بهره گیرند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان خاطرنشان کرد: این قانون، بیستم شهریورماه جاری به ادارات کل آموزش و پرورش ابلاغ شد و برای عمل به این قانون، اقداماتی در گیلان در حال انجام است.

وی بیان داشت: همکاران شاغل دارای 30 سال سابقه که استمرار خدمت شده بودند، با ابلاغ این قانون برای بازنشستگی آنان اقدام شد تا زمینه برای جذب نیروهای پیش دبستانی و خرید خدمات آموزشی فراهم شود.

حاجتی تصریح کرد: قانون جذب نیروهای پیش دبستانی به صورت حق التدریس در مدارس به روسای ادارات آموزش و پرورش استان گیلان نیز ارسال شد تا نیروها ، شناسایی و زمینه جذب آنان به تدریج فراهم شود.

وی تعداد معلمان پیش دبستانی و خرید خدمات آموزشی (آمار اولیه) را به ترتیب حدود یک هزار و یک هزار و 300 نفر عنوان و اظهار کرد: این نیروها پس از شناسایی و بر اساس مدارک تخصصی شان، به تدریج در دوره اول و دوم متوسطه جذب می شوند و جذب آنان در مقطع ابتدایی در مرحله بعدی انجام می گیرد.

بر اساس آخرین آمار، آموزش و پرورش استان گیلان 30 هزار و 316 نیرو آموزشی و غیرآموزشی دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان