Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: از سال 82 تا 87 پای عده ای به تخلفات حیران آستارا باز شد و 160 هکتار را زیر طرح هادی بردند و سه روستا که فاصله زیادی با هم داشتند را وارد طرح هادی کردند.

صفر نعیمی رز عصر امروز در مراسم افتتاح سالن بزرگ آمفی تئاتر در جمع مردم این شهرستان اظهار کرد: امروز شاهد افتتاح پروژه های بزرگی در آستارا هستیم که تعدادی از آنها پس از 26، 17 و 12 سال به بهره برداری رسیده است.

وی با اشاره به طرح های افتتاح شده در چند سال اخیر در آستارا، افزود: منطقه ویژه اقتصادی، اسکله آستارا، دیوارسازی آستاراچای و بیمارستان 130 تختخوابی از جمله این طرح هاست.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی به مطالبات به حق مردم این شهرستان از دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: تعویض کلاس لوله گاز از مهم ترین خواسته مردم بخش لوندویل بوده که اکنون به دلیل عدم تعویض آن، 250 متر از زمین های آنها در حریم قرار گرفته است.

نعیمی رز اضافه کرد: با تعویض کلاس لوله گاز که اکنون این لوله عمر 40 ساله دارد و فرسوده شده، حریم لوله گاز به 15 متر تقلیل می یابد و مساحت قابل توجهی از زمین مردم آزاد می شود.

وی با بیان اینکه در اجرای طرح تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد انزلی در قبال آستارا سیاست یک بام و دو هوا و بی عدالتی شکل گرفته است، خاطرنشان کرد:

افزایش شعاع تردد این خودروها تا آستارا از مطالبات جدی مردم قدردان و بیدار این شهرستان است که تحقق این خواسته مهم مردمی را از استاندار گیلان خواستارم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با ابراز نارضایتی از وضعیت گمرک و بازار شهرستان مرزی آستارا در حوزه اقتصادی، اظهار کرد: استاندار گیلان باید برای وضعیت بازار و گمرک این شهرستان که دچار رکود شده تدبیری بیندیشند.

* تخلفات حیران از سال 82 تا 87 صورت گرفت

وی با اشاره به اتفاق های اخیر و تخلفات شکل گرفته در منطقه گردشگری حیران آستارا، افزود: از سال 82 تا 87 پای عده ای به تخلفات حیران باز شد و 160 هکتار را زیر طرح هادی بردند و 3 روستا را که فاصله زیادی با هم داشتند وارد طرح هادی کردند.

نعیمی رز اضافه کرد: اگر طرح هادی جداگانه برای سه روستای حیران انجام نمی شد بیشتر از 30 هکتار نبود و پس از 10 سال طرح بازنگری طرح هادی را مطرح کردند.

وی با بیان اینکه در این مسیر افشاگری ها، اتهاماتی ناجوانمردانه به بنده وارد کردند گفت: در این راستا پیرموذن نماینده مردم اردبیل اتهاماتی به بنده زد و مثلث شوم در اردبیل تشکیل دادند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مقابل تهدیدات مثلث شوم برادران پیرموذن ایستاده ام، خاطرنشان کرد: پس از نام بردن اسامی متخلفان حیران در شبکه دو سراسری، آنها عصبانی شدند و تخریب علیه بنده را کلید زدند.

وی افزود: مغرضان بی خبر هستند که کسی نمی تواند به ناحق فرد دیگری را تخریب و ضایع کند اما به ناحق گفتند نعیمی در حیران زمین دارد.

نعیمی رز با اشاره به اینکه اگر متخلف بودم تخلفات حیران را رسانه ای نمی کردم، یادآور شد: در تخلفات حیران نماینده وقت، منابع طبیعی، بنیاد مسکن، ثبت اسناد، جهاد کشاورزی، بخشدار و ... درگیر قضیه بودند.

وی ادامه داد: به مراجع ذی صلاح اعلام کرده ام که درباره اموال بنده و خانواده ام از 30 سال گذشته تاکنون بررسی کنند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه جریانات طرح جنگل شهرک هجرت، برکه سفیر امید و تغییر کاربری شالیزار که به کاربری خدماتی تبدیل شد در دوره نمایندگی بنده انجام نشده است، یادآور شد: درباره زمین واگذار شده شیلات ایران که سند مالکیت آن به نام شیلات ایران است در سال 89 در روزنامه ایران قانونی به مزایده گذاشته شد.

وی افزود: در سال 87 به بعد هر کس فرماندار بوده و اکنون ادعای نمایندگی می کند باید در برابر مردم پاسخگو باشد و این فرد می خواست کاندیدای مجلس شود و شرایطی را فراهم آورد و به افراد متمول و با نفوذ امتیاز داد.

نعیمی رز با بیان اینکه در برابر حق و حقوق مردم ذره ای کوتاه نمی آیم، متذکر شد:

بنده حقیر نوکر مردم و ولایت فقیه هستم و پاسدار آرمان های انقلاب اسلامی و شهداء و امام راحل و رهبر معظم انقلابم و با تمام قدرت در برابر زیاده خواهان و متخلفان می ایستم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان