Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان گفت: انتقال مفاهیم دوران دفاع مقدس در اولویت کار نویسندگان قرار گیرد.

رسول جلائی امروز در جلسه شعرخوانی به همراه نقد کتاب آن 23 نفر در مجتمع خاتم الانبیا این شهر اظهار داشت: دفاع مقدس و جهاد در راه خدا در فرآیند انتقال مفاهیم و فرهنگ خود نیازمند کار هنرمندانه و ادیبانه است.

وی با بیان اینکه انتقال مفاهیم دوران دفاع مقدس باید در اولویت کار همه کسانی که با افکار جامعه طرف حساب هستند باشد گفت: اگر تلاش نویسندگان نباشد علاقه مندی نیز برای مخاطب ایجاد نمی شود.

رئیس دفتر نشر آثار دفاع مقدس خاطر نشان کرد: رزمندگان ما خالقان آن حادثه بزرگ بودند اما انتظار اینکه آن رزمندگان بتوانند خاطره آفرینی آن زودها بپردازند معقول نیست و این مسئله ذوق هنرمندانه نویسندگان را می طلبد.

جلالی بابیان اینکه شاید بخش قابل توجهی از ادبیات این کشور مرهون و وامدار نویسندگان است تصریح کرد: داستان های دوران جنگ و جبهه به ذوق هنرمندان این عرصه گره خورده است.

وی بیان داشت: این هنرمندان با خلق آثارشان جلوی اقدامات وارداتی فرهنگی را گرفتند و در تبدیل مواد خام در وقوع دفاع مقدس نقش به سزایی داشتند.

 مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان گفت: کسی که می تواند حرف و دردهای آن دوران را هنرمندانه بنگارد مسیر ارزش های دفاع مقدس را هموار می سازد.

وی افزود: نگارش به دور از تحریف و غلو نکته حایز اهمیتی است که امانتداران در عرصه نویسندگی باید به آن توجه کنند.

کتاب آن 23 نفر شرخ حال دوران اسارت 23 نوجوان و جوان کرمانی است که در میانگین سنی 15 تا 18 سال قرار دارند.

این کتاب به قلم احمد یوسف زاده نوشته شد و در این مراسم توسط حمید رضا شکارسری نقد شده است و رهبر معظم انقلاب در وصف این کتاب فرمودند که یک بار دیگر کرمان را از دریچه این کتاب دیده ام.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان