Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان نقش اتاق بازرگانی در تحقق اقتصاد مقاومتی را بسیار مهم خواند.

آیت الله زین العابدین قربانی پیش از ظهر امروز در جمع اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گیلان با تسلیت فاجعه منا اظهار کرد: بی لیاقتی آل سعود در فاجعه منا مشهود است.

وی با بیان اینکه هیچ اعتمادی به رفتار سعودی ها نیست، تصریح کرد: کنفرانس اسلامی باید نسبت به اداره کعبه توسط آل سعود رسیدگی کند.

امام جمعه رشت آل سعود را سرسپرده خواند و گفت: جنایات در بحرین و منا آنها را از خادمین الحرمین باز می دارد.

وی نقش اتاق بازرگانی در تحقق اقتصاد مقاومتی را مهم دانست و افزود: اتاق بازرگانی می تواند در تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال نقش آفرینی کند.

آیت الله قربانی وظیفه اتاق بازرگانی در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی کشور و استان را تاثیرگذار دانست و ادامه داد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید از سرمایه های خود استفاده بهینه کنیم.

این مسئول با بیان اینکه سرمایه های زیادی برای تولید و صادرات کشور داریم، خاطرنشان کرد: تجار از جمله سرمایه های فعالی هستند که می توانند پول وارد کشور کنند و موجب رونق اقتصادی شوند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه می توان با اقتصاد مقاومتی فعالیت های زیادی انجام داد، گفت: تجار و بازرگانان اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گیلان با مبادلات تجاری با ترکمنستان، ارمنستان، تاجیکستان و... می توانند نقش مهمی در رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان داشته باشند.

وی به روابط گذشته گیلان با اروپا اشاره کرد و گفت: گیلان در گذشته رابط بین ایران و اروپا بود به طوری که آن را دروازه ورود به اروپا می خواندند.

آیت الله قربانی صادرات را یکی از وظایف مهم تجار عنوان کرد و یادآور شد: فعالیت بیشتر در تولیدات و صادرات جزو اقدام های مهم اتاق بازرگانی است که موجب افزایش تولید و صادرات می شود.

وی با تصریح بر اینکه در روایات عبادت دارای 10 جزء است، یادآور شد: یک جزء عبادت، تجارت است که موجب اشتغال و برطرف شدن نیازها و باثباتی قیمت در بازار می شود.

امام جمعه رشت به هنرمندی گیلانی ها در ساخت حوزه علمیه قم و مدرسه فیضیه اشاره کرد و افزود: مدرسه فیضیه قم توسط گیلانی ها ساخته شده که نشان می دهد این استان دارای شخصیت های برجسته و آزاده ای بوده است.

وی میرزا کوچک و آیت الله بهجت را از جمله شخصیت های مبارز و برجسته دینی گیلان نامید و تصریح کرد: گیلان سرزمین ارزشمندی است و به گیلانی بودن خود افتخار می کنم و از این بابت خدا را شاکرم.

آیت الله قربانی از تجار و بازرگانان گیلانی که با روحیه اقتصاد مقاومتی برای اشتغال جوانان تلاش می کنند، قدردانی کرد.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم تحریم ها از بین بروند و کارها به روال عادی برگردد و ما شاهد بیکاری نباشیم.

پیگیری راه اندازی پرواز رشت ـ آستراخان

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گیلان نیز در جلسه مذکور با تسلیت جان باختگان فاجعه منا، هدف از این نشست را به مناسب نودمین سال تاسیس اتاق بازرگانی گیلان و بهره مندی اعضای هیئت رئیسه جدید از رهنمودهای نماینده ولی فقیه در این استان عنوان کرد.

هادی تیزهوش تابان با بیان اینکه انتخابات هیئت رئیسه اتاق بازرگانی گیلان اسفند ماه سال 93 برگزار شد، تصریح کرد: به زودی گیلان میزبان سران اتاق های بازرگانی سراسر کشور می شود.

وی با بیان اینکه این نخستین دوره سفر سران اتاق های بازرگانی به گیلان است، خاطرنشان کرد: اقدام های متفاوتی در اتاق انجام می شود.

این مسئول مبادلات تجاری گیلان با آستراخان روسیه را از جمله اقدام ها عنوان کرد و گفت: در صدد ایجاد پرواز رشت  ـ آستراخان برای گسترش مبادلات تجاری با این استان روسیه هستیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان