Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان در گردهمایی ائمه جمعه گیلان  با اشاره به نامگذاری امسال به نام دولت و ملت، همدلی و همزبانی گفت : باتوجه به همدلی و همراهی که بین ائمه جمعه و مسئولان استان وجود دارد در یکایک شهرستانها آرامش خوبی حاکم است.

دکتر نجفی با بیان اینکه گیلان در هفت فصل متوالی مقام برتر را در فضای آرامش و کسب و کار،  به دست آورده است افزود : همدلی و همزبانی در گیلان مصداق بارز دارد و در کشور زبانزد است.

نماینده عالی دولت در گیلان با قدردانی از اندیشه همدلی نماینده ولی فقیه در گیلان و نیز ائمه جمعه شهرستانها تصریح کرد : ائمه جمعه در خطبه های نماز جمعه با تذکرات خود به مسئولین در هر برهه از شرایط، کشور را به سمت عملکرد مثبت هدایت می کنند.

وی همچنین به مشکلات موجود در فروش و قیمت پایین نفت و نیز در تخصیص اعتبارات بودجه اشاره کرد و افزود : رئیس جمهور و دولت بر سیر صعودی بودجه ها برای پروژه های عمرانی تأکید دارند.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه مسئولان خود را موظف به حفاظت از محیط زیست، منابع طبیعی و بخش کشاورزی می دانند گفت : این فضا باعث نمی شود که ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی به استان تحت الشعاع قرار گیرد.

وی با بیان اینکه برای توسعه ی استان نمی توان به بودجه عمرانی اکتفا کرد افزود : سرمایه گذاران با سختی های موجود در دریافت تسهیلات به استان ورود می کنند و باید از آنان حمایت شود.

دکتر نجفی بیان کرد :اعتبارات  استان گیلان در پروژه های عمرانی نسبت به 3 سال گذشته 3.2 درصد رشد داشته است.

وی افزود : ائمه جمعه استان نیز با همکاری و حمایت از سیاست های دولت پیگیر فراهم شدن و ایجاد فضای کار، تلاش و اشتغال هستند.

نماینده عالی دولت در گیلان ضمن عرض تسلیت به خانواده جان باختگان حادثه منا خاطر نشان کرد: از بدو اطلاع از این حادثه به صورت مستمر پیگیر وضعیت حجاج گیلانی بودم.

وی با اشاره به اینکه طبق برنامه ریزیها 9 نفر از جان باختگان این حادثه با اولین پرواز انتقال پیکرها از عربستان سعودی به ایران منتقل می شوند گفت : به دلیل کارشکنی های دولت سعودی این مهم  هنوز محقق نشده است.

وی به نگرانی های موجود در خانواده های زائران و کشته شده ها اشاره کرد و گفت : امیدواریم با تدابیری که اتخاذ می شود فضای روحی خانواده های مصیبت دیده را به حالت مطلوب هدایت کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان