Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس شورای سلامی شهر منجیل گفت: توقف دو ساله ایستگاه راه آهن در منجیل نگران کننده است.

علیرضا حیدری عصر امروز در نشست شورای اسلامی این شهر، اظهار کرد: شهر منجیل با 850 هکتار وسعت و 17 هزار و 799 خانوار یکی از پر جمعیت ترین شهرهای شهرستان رودبار است.

وی، نقش منجیل در توسعه اقتصادی گیلان را مهم دانست و افزود: شهر منجیل دارای 4 هزار سال قدمت است و سد منجیل آب کشاورزی 180 هزار هکتار از اراضی کشاورزی گیلان را تامین می کند.

رئیس شورای اسلامی شهر منجیل با بیان اینکه اعضای این شورا در برطرف شدن مشکلات شهری اتحاد دارند، تصریح کرد: حریم برق، وجود باغ های زیتون، حریم آزادراه و ... از جمله عوامل عدم توسعه شهر منجیل است.

وی با ابراز نگرانی از توقف دو ساله ایستگاه راه آهن منجیل گفت: در جلسه ای با حضور نماینده رودبار و متولیان امر مقرر شده تا در ضلع شرقی شهر منجیل زمینی برای احداث ایستگاه راه آهن از سازمان اتکا گرفته شود و در قبال آن زمینی در محدوده جاده قدیم به اتکا داده شود.

حیدری با اشاره به احداث رمپ ورودی و خروجی شهر منجیل افزود: احداث این رمپ شهر منجیل را از بن بست خارج می کند.

وی با بیان اینکه کتابخانه عمومی و تنها محل فرهنگی شهر منجیل بر اثر آتش سوزی تخریب شد، خاطرنشان کرد: اکنون کتابخانه این شهر در مکانی که شهرداری در اختیار کتابخانه قرار داده اداره می شود و قرار است اسکلت بدون استفاده شهرک ایثارگران منجیل برای احداث کتابخانه معرفی شود و در کمیته برنامه ریزی شهرستان برای ادامه روند ساخت آن اعتبار لازم اختصاص یابد.

رئیس شورای اسلامی شهر منجیل شکستگی های زیاد لوله های آب این شهر را موجب نگرانی شهروندان عنوان کرد و متذکر شد: فرسودگی شبکه داخلی آب و فاضلاب از دیگر مشکلات شهر منجیل است.

وی با اشاره به اینکه فاضلاب پادگان ها پس از عبور از رودخانه داخل شهر منجیل به سفیدرود ریخته می شود، افزود: بوی نامطبوع فاضلاب ها موجب نگرانی ساکنان و اهالی این رودخانه شده و نیاز به ساماندهی دارد.

حیدری خواستار راه اندازی و توسعه سیستم اینترنت پرسرعت در هرزویل و شهرک ایثارگران و نیز توسعه صنعت گردشگری در منجیل شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان