Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : محمدرضا پارسی ظهر امروز در جریان بازدید آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان و محمدعلی نجفی استاندار این استان از آسایشگاه معلولان و سالمندان رشت تعداد سالمندان این استان را 285 هزار نفر عنوان کرد و گفت: گیلان با 11.7 درصد سالمندی، پیرترین استان کشور است.

وی با بیان اینکه در مراکز توانبخشی و شبانه روزی گیلان یک هزار و 200 نفر سالمند نگه داری می شوند، افزود: این مراکز تحت نظارت بهزیستی هستند.

مدیرکل بهزیستی گیلان 13 مرکز توانبخشی را شبانه روزی خواند و تصریح کرد: آسایشگاه معلولان و سالمندان رشت 550 نفر را در خود جای داده است.

وی یکی از سیاست های مهم این سازمان را نگه داری سالمندان در منازل و کنار خانواده ذکر کرد و یادآور شد: سالمندان می توانند روزانه در مراکز توانبخشی بهزیستی حضور یابند و شب ها در کنار خانواده باشند.

پارسی خاطرنشان کرد: هیچ مجوزی برای ایجاد مراکز شبانه روزی نگه داری سالمندان در استان صادر نمی شود و تمام مراکز روزانه هستند.

وی با بیان اینکه پنج مرکز ویزیت سالمندان در منزل وجود دارد، یادآور شد: این مراکز 300 نفر سالمند را زیرپوشش دارند که تعدادی معلول و نیازمند هستند.

این مسئول اجرای طرح مبتنی بر جامعه در روستاها برای شناسایی معلولان و سالمندان نیازمند را از جمله اقدام های بهزیستی عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: در راستای اجرای طرح مذکور خدمات مشاوره ای، کاردرمانی، گفتاردرمانی، سنجش شنوایی و... ارائه می شود.

در مراسم روز سالمند که با حضور حسین نحوی نژاد معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی در آسایشگاه سالمندان رشت برگزار شد، به صورت نمادین 33 نفر از سالمندان فرهیخته و بازنشستگان مراکز بهزیستی تجلیل شدند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان