Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از عملکرد سازمان استاندارد درباره آب معدنی "دماوند" گفت : برای مجلس حُجت و فصل الخطاب درباره تایید سلامت آب بطری و بسته بندی سازمان غذا و دارو است، ولی نمی دانیم سازمان استاندارد چه رانتی را دنبال می کند.

در روزهای اخیر آب معدنی آن هم از نوع بِرند "دماوند" به محفلی از اختلاف و سردرگمی مردم مبدل شده است زیرا وقتی که سازمان غذا و داور خط تولید این بزرگترین شرکت آب معدنی ایران را به دلیل آلودگی و تخلف متوقف کرد، سازمان استاندارد نیز با مصاحبه های و ارائه اسنادی، آن هم در زمانی که کشور درگیر اخبار کشته شدگان حجاج بود بر این اختلاف دامن زد و مردم را بیشتر دچار سردرگمی کرد.

بر این اساس دکتر محمدحسین قربانی، سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره واکنش نمایندگان مجلس به این مبحث و نظر کارشناسی شان درباره این اختلاف که باعث سردرگمی مردم نیز شده است، اظهار کرد: بین سازمان استاندارد و سازمان غذا و دارو یک اختلاف نظرهایی در مباحث مختلف وظایفشان وجود دارد. بر این اساس قانون جامع موسسه استاندارد تدوین شد و حدود و وظایف این دو سازمان نیز مشخص شد. بر این اساس در زمینه مواد غذایی مسئولیت و حکم نهایی به طور مستقیم بر عهده سازمان غذا دارو است و این کار نیز برکسی پوشیده نیست و انتظار داریم سازمان ها به وظایف خود عمل کنند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ادامه تاکید کرد: بنابراین در مبحث تایید سلامت آب آشامیدنی (بطری و بسته بندی) برای ما حُجت و فصل الخطاب سازمان غذا و دارو است. علیرغم آنکه سازمان استاندارد نیز بحث هایی درباره شرایط آب معدنی در حال انجام دارد که آن هم ایرادی ندارد ولی در بحث نظارت بر روی مواد داخل اینگونه آب ها که مطابقت با برچسب و شناسنامه بطری آنان کند برعهده سازمان غذا دارو است زیرا مردم به این سازمان اعتماد دارند.

قربانی با انتقاد به سازمان استاندارد مبنی بر اینکه واقعاً نمی دانیم چه رانتی وجود دارد که آقایان اینگونه عمل می کنند، اظهار کرد: اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به جِد از سازمان غذا و دارو حمایت می کنند زیرا سلامت مردم مهم است، بنابراین اگر در زمینه مواد غذایی و آشامیدنی موارد لازم را رعایت نکنیم ذائقه مردم به سمت غذاهای خارجی سوق پیدا می کند و از آن طرف نیز سرمایه گذاری و اشتغال در کشور دچار اختلال می شود.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در خاتمه خاطرنشان کرد: بنابراین ما به طور رسمی از تریبون های رسانه ها اعلام می کنیم که نظر مجلس در زمینه سلامت آب های آشامیدنی و معدنی (بطری و بسته بندی) با سازمان غذا و دارو است و حاضر هستیم این مسئله را به طور علنی در رسانه ملی نیز اعلام کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان