Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : معاون برنامه ریزی و حمل و نقل ترافیک شهرداری کلانشهر رشت از اجرای طرح ترافیک مسیرهای منتهی به میدان شهرداری رشت از صبح امروز یکشنبه خبر داد.

فرامرز جمشید پور روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود: طرح ترافیک در سه مسیر سه راه حاجی آباد به شهرداری، صیقلان به شهرداری و سه راه معلم به شهرداری کلانشهر رشت از امروز به اجرا درآمده است.

وی بیان کرد: رانندگان وسایل نقلیه در ساعت های 30: 9 تا 22 حق تردد در این مسیرها را ندارند و در صورت تردد توسط دوربین های مرکز ترافیک جریمه می شوند.

وی اظهار کرد: برای کسانی که در کوچه های بن بست در مناطق تحت پوشش طرح ترافیک ساکن هستند، کارت های تردد صادر شده و مشخصات خودرویی آنها به مرکز کنترل ترافیک داده شده تا این افراد در زمان اجرای طرح بدون مشکل تردد کنند.

جمشید پور به ظرفیت پارکینگ های موجود در مسیر طرح ترافیک شهر رشت در زمان اجرای طرح محدوده ترافیک اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر، 300 جای پارک عمومی در محدوده طرح ترافیک وجود دارد که البته با چند سرمایه گذار برای ایجاد پارکینگ جدید به ویژه پارکینگ های طبقاتی در مسیر های فوق نیز رایزنی های لازم انجام گرفته است.

وی خاطر نشان کرد : با احتساب ظرفیت پارک های حاشیه ای بالغ بر 2 هزار و 400 جای پارک خودرو در محدوده طرح ترافیک موجود است و افرادی که قادر به پیاده روی به هر دلیلی نمی باشند می توانند با خودروهایی که به صورت رایگان در مسیر طرح ها توسط شهر داری تعبیه شده ، تردد نمایند.

معاون برنامه ریزی و حمل و نقل و ترافیک شهرداری کلانشهر رشت همچنین از جابه جایی ایستگاهای اتوبوس و تاکسی در مرکز شهر خبر داد و تاکید کرد: جانمایی ایستگاه تاکسی و اتوبوس در محدوده بعد از طرح ترافیک انجام شده و شهروندان برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی باید به این ایستگاه ها مراجعه کنند.

کلانشهر رشت بیش از یک میلیون نفر جمعیت سیار روزانه و حدود 700 هزار نفر جمعیت ساکن دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان