Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : محمد علی نجفی صبح امروز در دیدار با فرماندهان انتظامی گیلان در محل سالن اجتماعات الغدیر استانداری گیلان با اشاره به نقش نیروی انتظامی در حوزه های مختلف اظهار داشت: توان نیروی انتظامی گیلان بسیار بالا است و آمارها نشان از روند رو به صعود و مثبت در این حوزه است.

وی با اشاره به ظرفیت های استان گیلان افزود: گیلان، استانی است که کوه و جنگل و دریا را در کنار هم دارد و باید برای بهره گیری از این امکانات به درستی برنامه ریزی شد زیرا در گیلان کمتر توانسته ایم از این ظرفیت ها بهره بگیریم و نیروی انتظامی می تواند در حوزه اکوتوریسم همکاری خوبی داشته باشد.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه بار ورود مسافران بر دوش نیروی انتظامی است گفت: منطقه آزاد انزلی و آستارا ظرفیت های بی بدیلی برای شمال کشور است و نیاز است دستگاه های تخصصی ورود کنند تا از این ظرفیت ها به درستی استفاده شود.

نجفی با اشاره به ورود کالاهای قاچاق به کشور، مبارزه با قاچاق کالا را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: توسعه مناطق آزاد باعث افزایش اشتغال در استان می شود و برای توسعه فعالیت ها در مناطق آزاد برنامه تدوین می شود.

استاندار گیلان با اشاره به کشورهایی که وضعیت درآمدی بالا دارند خاطرنشان کرد: در این کشورها کم ترین هزینه ها در حوزه نظام اجتماعی می شود و این گونه نیست که همه کارها بر عهده نیروی انتظامی و دولت باشد.

وی تدوین برنامه های آموزش اجتماعی را مورد تأکید قرار داد و گفت: اگر فرهنگ سازی شود بسیاری از وظایف نیروی انتظامی کاسته می شود.

وی با اشاره به آسیب شناسی رفتارهای اجتماعی افزود: باید هنجارها و ناهنجارها شناسایی و عواملی که باعث ناهنجاری ها می شوند، شناسایی شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان