Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رضاعلیزاده، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان عصر امروز(۱۳ مهر) در مراسم افتتاح مرکز صنایع دستی گیلان و جشنواره گردشگری، مصرف سبز و میان وعده های سالم که در محل نمایشگاه های دائمی صنایع دستی استان در رشت برگزار شد گفت: صنایع دستی با معیشت مردم گیلان گره خورده است.

وی با اشاره به راه اندازی مرکز صنایع دستی گیلان در منطقه منظریه رشت، اعلام کرد: این مرکز،  بازارچه دائمی صنایع دستی خواهد بود که توانمندی های صنایع دستی گیلان در آن عرضه می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از طرح این اداره برای ایجاد مجتمع های فرهنگی در مجاورت رودخانه های شهر رشت خبر داد و گفت: با این اقدام سیمای بصری شهر رشت زیباتر می شود.

وی خاطرنشان کرد: درصدد هستیم ارتباط معنادار بین مردم، گردشگران و فضاها و جاذبه های گردشگری استان فراهم شود.

علیزاده یادآور شد: صنایع دستی گیلان باید از پوسته سنتی خود خارج شود و با نگاه تکنیک محور و جدی، خود را برای راهیابی به بازارهای خارجی آماده کند.

وی با بیان اینکه صنایع دستی گیلان با نگاه درست، ارتقای کیفی و کاربردی شدن طبق مقتضیات زمان می تواند حوزه نفوذ خود را در دنیا گسترش دهد، اظهار داشت: باید با قابلیت بخشی به صنایع دستی گیلان، کار را به جایی برسانیم که در رقابت با صنایع دستی کشورهای دیگر، بازار را جذب کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، کاربردی کردن و ذائقه سنجی صنایع دستی را نیازمند مطالعات قوی خواند و گفت: باید با افزایش دامنه مطالعات در حوزه آموزش، نسل حاضر و آینده را متوجه کنیم که صنایع دستی می تواند به اقتصاد و اشتغال کمک کند.

وی تاکید کرد: باید تلاش همه جانبه ای داشته باشیم تا ورود تجار صنایع دستی گیلان را به بازارهای داخلی و خارجی ممکن کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان