Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس پلیس فتا استان گیلان از کشف 87 درصدی پرونده های حوزه پلیس فتا در این استان خبر داد.

به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ ایرج محمدخانی رئیس پلیس فتای استان گیلان عملکرد این پلیس در نیم سال نخست 1394 را تشریح کرد.

رئیس پلیس فتای استان گیلان با بیان اینکه مجموع پرونده های ورودی در نیم سال نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، 37 درصد کاهش داشته است، گفت: پرونده های مربوط به برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب های بانکی، سرقت و کلاهبرداری مرتبط با رایانه، مزاحمت اینترنتی که از شایع ترین جرایم سایبری در استان گیلان هستند.

وی افزود: در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به ترتیب 68درصد ، 11درصد و 32 درصد جرایم اینترنتی کاهش داشته که مهم ترین دلایل آن ارتقاء سطح دانش و آگاهی های اجتماعی آحاد جامعه، جلب مشارکت عمومی در تأمین امنیت فضای مجازی و  توانمندی پلیس در پیش دستی، کنترل و مقابله با جرایم سایبری است.

سرهنگ محمدخانی افزود: با تلاش کارآگاهان و کارشناسان این پلیس در نیم سال نخست امسال، 87 درصد پرونده های حوزه فتا در استان گیلان کشف و در همین رابطه 72 درصد متهمانی که شناسایی و تحویل دستگاه قضایی در مرکز استان و شهرستان ها شده اند، مرد و 28 درصد آن ها زن بودند.

سرهنگ محمدخانی با اشاره به اینکه 56 درصد بزهکاران اینترنتی شناسایی شده در شش ماهه نخست امسال دارای تحصیلات عالی بودند، تصریح کرد: روند انگیزشی متهمان شناسایی شده به ترتیب 44درصد کسب منافع مالی، 13 درصد ضد اخلاقی، 26 درصد انتقام جویی و 17 درصد متفرقه (شامل سرگرمی، کنجکاوی، اثبات توانایی ها) است.

رئیس پلیس فتای استان گیلان در پایان از شهروندان خواست در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی، مراتب را از طریق نشانی اینترنتی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir یا ایمیل Gfata@police.ir گزارش کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان