Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: استکبار جهانی جدایی دین از سیاست را در جامعه اسلامی دنبال می کند.

 آیت الله زین العابدین قربانی دقایقی پیش در دیدار با جامعه ورزش گیلان اظهار کرد: استکبار جدایی دین از از زندگی اجتماعی و سیاست را در جامعه اسلامی دنبال می کند.

وی اسلام را دین جامع برای دنیا و آخرت انسان ها دانست و تصریح کرد: اسلام به روح و دنیای انسان توجه دارد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه اسلام دین زندگی است و به نظافت و رونق اقتصادی و کسب و کار و آبادانی در جامعه توجه دارد، گفت: اسلام به جسم سالم و زندگی با نشاط توجه ویژه دارد و هم به زندگی مادی و دنیایی انسان توجه دارد .

وی با اشاره دعای قنوت که انسام مسلمان از خداوند نیکی دنیا و آخرت و رهائی از عذاب الهی را تقاضا می نماید ، افزود : از اینجهت دین اسلام تنها دین نماز و روزه و خمس و زکات و شب های قدر و عزاداری نیست بلکه دین زندگی است .

نماینده ولی فقیه گفت : وقتی در روایات داریم که انسان باید از دسترنج خود نان بخورد این گفته مربوط به دنیا است .

وی با اشاره به 54 کتاب فقهی گفت : از مجموع 54 کتاب تنها سه ، چهار نوعش مربوط به عبادات و شب زنده داری و حج و غیره است ، الباقی مربوط به زندگی اجتماعی است ولذا کسانی که که می گویند دین از دنیا و سیاست جدا هست اینها حقیقت دین را نشناختند .

وی با اشاره به توجه اسلام به ورزش خاطرنشان کرد: در کتاب های فقهی مسابقه و تیراندازی داریم و مسابقه اسب دوانی، کشتی، والیبال و ... ارزشمند هستند.

آیت الله قربانی برخی از رشته های ورزشی را سرگرمی خواند و یادآور شد: بعضی از ورزش ها و مسابقه ها جزو بازی و سرگرمی محسوب می شوند.

وی اهمیت ورزش را بر کسی پوشیده ندانست و متذکر شد: ورزش بدن سالم در انسان به وجود می آورد و عقل سالم در بدن سالم است.

امام جمعه رشت زورخانه را یکی از بهترین ورزش ها دانست و یادآور شد: در زورخانه ورزش با نام امام علی (ع) آغاز می شود و بدن را سالم نگه می دارد.

وی گفت: فوتبال و دیگر ورزش ها را دوست داریم و موجب تحرک انسان می شود.

مدیر کل ورزش و جوانان گیلان نیز در دیدار مذکور با اشاره به آغاز هفته تربیت بدنی اظهار کرد: اعتقاد داریم ورزش وسیله ای برای ارتقای جامعه است.

مسعود رهنما به توفیق ورزش گیلان از افزایش 50 درصدی حوزه قهرمانی اشاره کرد و افزود: در حوزه ورزشی موافقتنامه های مختلفی با آموزش و پرورش منعقد شده است.

وی با بیان اینکه 46 هیئت ورزشی در رشت فعال هستند، تصریح کرد: در مجموع 700 هیئت ورزشی در شهرستان های گیلان فعالیت دارند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان