Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به پراکندگی صنایع در استان و اهمیت حفظ مسائل زیست محیطی از سرمایه گذاران بخش صنعت خواست استقرار در شهرک های صنعتی اولویت نخست آنان باشد.

علی منتظری شامگاه چهارشنبه در حاشیه اختتامیه دومین نمایشگاه توانمندی های شرکت های صنعتی و چهارمین نمایشگاه کیفیت و استاندارد گیلان در رشت گفت : مصمم هستیم بخش صنعت را در شهرک های صنعتی مستقر و متمرکز کنیم.

وی با اشاره به نقش صنایع کوچک در توسعه رونق اقتصادی کشور اظهار کرد: صنایعی که امروز در استان گیلان فعالیت می کنند در حوزه صنایع کوچک هستند و ما هم در واقع یک نگاه ویژه به توسعه صنایع کوچک در استان داریم.

وی با اشاره به پراکندگی صنایع در گیلان یادآور شد: فقط حدود یک سوم صنایع ما در شهر ک های صنعتی مستقر است و حدود دو سوم صنایع خارج از شهرک ها فعالیت دارند.

منتظری اضافه کرد: با تمرکز صنعت در داخل شهرک ها همه صنایع می توانند از زیرساخت ها و تسهیلات مختص شهرک های صنعتی استفاده کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: علاوه بر این، کنترل بر صنایع به لحاظ مسائل زیست محیطی و مسائل دیگر در داخل شهر ک ها را بهتر می توان انجام داد.

منتظری با بیان اینکه می خواهیم تمامی صنایع را ساماندهی کنیم ، یادآورشد: نگاهمان در باره بردن صنایع به داخل شهرک ها فقط صنایع کوچک نیست و درصددیم تا صنایع بزرگ را هم در داخل شهرک های صنعتی استان مستقر کنیم.

منتظری گفت: بسیاری از صنایع ما در داخل شهرها واقع شده اند که زمانی خارج از شهر بودند و امروز همان صنایع برای جامعه مشکل زا شده اند، از اینرو به سرمایه گذاران بخش صنعت پیشنهاد می کنیم اولویت اول خود را برای سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی داشته باشند.

وی کمبود زمین را یکی از معضلات جدی در بخش صنعت استان دانست و گفت: مساحت زمین های در اختیار بخش صنعت حدود سه هزار و 500 هکتار یا نزدیک به چهار هزار هکتار است.

به گفته منتظری؛ این آمار میانگین، حدود دو دهم درصد مساحت استان است که این آمار از میانگین کشوری پایین تر است.

وی با تاکید بر ضرورت اختصاص زمین های بیشتری به بخش صنعت از همه دستگاه های متولی از جمله جهاد کشاورزی، امور اراضی منابع طبیعی، خواست تا عرصه های بیشتری را در اختیار صنعت استان قرار دهند.

دو هزار و 600 واحد صنعتی در گیلان با اشتغالزایی 87هزار نفر در گیلان فعال است.

مراسم اختتامیه دومین نمایشگاه توانمندی های شرکت شهرک های صنعتی و چهارمین نمایشگاه کیفیت و استاندارد، چهارشنبه شب با حضور سیدابریشمی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در رشت برگزار شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان