Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه رشت گفت: رهنمودهای مقام معظم رهبری درباره هشدار نسبت به نفوذ غرب در کشور و استحاله انقلاب اسلامی بر مبنای امر به معروف و نهی از منکر است.

آیت الله زین العایدین قربانی امروز در نماز جمعه این شهر با اشاره به آغاز دهه امر به معروف و نهی از منکر در دهه نخست ماه محرم، اظهار کرد: ظلم ستیزی با امر به معروف و نهی از منکر انجام می شود.

وی امر به معروف و نهی از منکر را سبب آبادانی در زمین دانست و افزود: زمانی که مردم طبق تقوای خداوند عمل کنند خداوند باران رحمت خود را به جامعه می بارد.

خطیب جمعه رشت تصریح کرد: اگر مسلمانان کشورهای منطقه مانند ملت ایران، آمریکا را زورگو و ستمگر می شناختند جنگ نیابتی در یمن اتفاق نمی افتاد و مردم بی گناه یمن کشته نمی شدند.

وی حمایت ترکیه و برخی کشورهای منطقه را موجب تقویت گروهای تروریستی در منطقه عنوان کرد و گفت: اگر این حمایت ها نبود داعش نمی توانست در منطقه گسترش پیدا کند.

آیت الله قربانی امر به معروف و نهی از منکر را سبب اجرای احکام الهی دانست و خاطرنشان کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر نباشد احکام خداوند در جامعه اجرا نمی شود.

وی یادآور شد: اگر می خواهیم جمهوری اسلامی بماند باید خود را مسئول بدانیم و از ستمکاری و بی عدالتی جلوگیری کنیم.

خطیب جمعه رشت قیام امام حسین (ع) را برای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بیان کرد و متذکر شد: رهنمودهای مقام معظم رهبری درباره هشدار نسبت به نفوذ غرب در کشور و استحاله انقلاب اسلامی بر مبنای امر به معروف و نهی از منکر است.

وی خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) برای امر به معروف و نهی از منکر مصیبت های بزرگ در حق خانواده خود را تحمل کرد تا دنیا بداند در مقابل جنایتکاران و ستمکاران نباید بی تفاوت باشد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان