Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

معاون اطلاعات آمار سازمان برنامه ریزی گیلان گفت:سرشماری آزمایشی عمومی نفوس و مسکن آبان ماه سالجاری در گیلان برگزار می شود.

وحید طیفوری از برگزاری آزمایشی سرشماری عمومی نفوس و مسکن در گیلان همزمان با سراسر کشور از 4آبان ماه سالجاری خبرداد و گفت: سرشماری عمومی نفوس و مسکن از مهمترین سرشماری ها در کشور به شمار می رود،نتایج این سرشماری منجر به کسب اطلاعات بارزشی می شود که موجب اخذ تصمیم گیری های صحیح می شود.

وی اضافه کرد: نتایج سرشماری ها کاربرد بسیار مهمی برای محققان دارد و موجب توسعه اقتصاد و ارتقای فرهنگ در جامعه می شود.

وی ادامه داد: اطلاعات فردی و خانوار که در این سرشماری ثبت می شود، براساس ماده 7قانون مرکز آمار ایران کاملا محرمانه است و تحت هیچ شرایطی در اختیار سایر سازمان ها قرار نمی گیرد.

طیفوری در خصوص چگونگی اطمینان از پاسخ های سوال شوندگان خاطر نشان کرد: ملاک ما اظهارات پاسخگو است و مردم گیلان همواره همکاری خوبی با ماموران سرشماری دارند.

معاون اطلاعات آمار سازمان برنامه ریزی گیلان گفت: هر 5یا 10سال یکبار سرشماری عمومی نفوس و مسکن در کشور اجرا می شود و آخرین سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال 1390درایران برگزار شده است.

وی با بیان اینکه سال 95نیز شاهد برگزاری هشتیمن سرشماری عمومی نفوس و مسکن در کشور خواهیم بود، تصریح کرد: امسال مرحله آزمایشی سرشماری عمومی نفوس و مسکن  که از 4آبان ماه آغاز می شود و تا 4آذرماه ماه سالجاری به کار خود پایان می دهد،را در یکی از مناطق شهرستان رشت برگزار خواهیم کرد.

طیفوری اضافه کرد: در صورت موفقیت عین سرشماری را در سال آینده پیاده سازی می کنیم و اگر شاهد مشکلاتی بودیم، آسیب شناسی لازم انجام می شود.

وی افزود: سرشماری به روش الکترونیکی و با تبلت توسط ماموران سرشماری انجام خواهد شد و روش مصاحبه کاملا به صورت حضوری است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان