Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامیدر برخورد با متخلفان تولیدات مواد غذایی نیازمند به روز کردن قوانین هستیم، گفت: به نظر می رسد نوع برخوردها و جریمه ها با متخلفان تولید کننده مواد غذایی مناسب نبوده که در این بخش قوه قضاییه و مجلس نیز باید وارد عمل شوند.

محمدحسین قربانی، نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی در خصوص اقدامات وزارت بهداشت و درمان برای برخورد با تخلفات غذایی و حفظ سلامت مردم، اظهار کرد: اقدامات انجام شده از سوی وزارت بهداشت تاکنون قابل قبول بوده و سیاست شفاف و مثبت این وزارتخانه باید به حوزه ها و بخش های دیگر نیز تسری پیدا کند.

وی با اشاره به ضرورت توجه به حوزه غذا و دارو، افزود: در حال حاضر این حوزه محور سلامت مردم بوده و به طور حتم در بحث شفاف سازی ها و برخورد با متخلفان تولیدات محصولات غذایی وزارت بهداشت بسیار موفق عمل کرده است.

قربانی با تاکید بر اینکه در برخورد با متخلفان تولیدات مواد غذایی، نیازمند به روز کردن قوانین هستیم، گفت: به نظر می رسد نوع برخوردها و جریمه ها با متخلفان تولید کننده مواد غذایی مناسب نبوده که در این بخش قوه قضاییه و مجلس نیز باید وارد عمل شوند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: اگر در برخی بخش های وزارت بهداشت نیاز به قانونگذاری و تصویب یک قانون جدید بوده و یا حتی نیاز به تشدید مجازات است، پیشنهاد می شود که مسئولان وزارت بهداشت موارد را به مجلس اعلام کنند تا قوه مقننه بتواند از بعد حمایتی در جهت تصویب قوانین وارد عمل شود؛ زیرا هرچه این اراده در وزارت بهداشت برای شفاف سازی و برخورد با متخلفان باشد، اما پشتیبانی قانونی وجود نداشته باشد، مشکلات به درستی حل نمی شود.

نماینده مردم آستانه در مجلس، با تاکید بر اینکه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از وزارت بهداشت در انجام وظایف برای نظارت بر تولیدات مواد غذایی حمایت می کند، تصریح کرد: همانطور که پیشتر یک بار تصمیم به ایجاد تحول در بخش درمان گرفته شد، باید بخش پیشگیری و تولیدات غذایی سلامت محور نیز سامان داده شود.

وی در خصوص نقش رتبه بندی صاحبان صنایع، گفت: به طور حتم باید دستگاه های دیگر مانند سازمان استاندارد و وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز همکاری کنند زیرا در این بخش همه وظایف و مسئولیت ها متوجه وزارت بهداشت نیست بلکه باید با همکاری نهادها و سازمان های دیگر صنایع را رتبه بندی کرده و نظارت بیشتری بر تولیدات داشت.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان