Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : معاون آماد و پشتیبانی ستادکل نیروهای مسلح گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران، قدرت بازدارندگی بالایی دارد و در صورت هر تهدیدی، پاسخ پشیمان کننده ای به دشمنان می دهد.

سردار علی عبدالهی روز چهارشنبه در مراسم گرامیداشت شهید سردار حسین همدانی در گیلان افزود: کشور در تولید تمامی سامانه های دفاعی، موشکی، پدافند هوایی و سیستم های دریایی به مرحله ای رسیده است که بسیاری از کشورهای دوست و همسایه، به دنبال خرید سلاح های ساخت جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی با یادآوری اینکه در زمان رژیم گذشته هیچ اجازه ای در ساخت سلاح های نظامی نداشتیم، خاطرنشان کرد: با همت جوانان انقلابی در کشور، اژدرهای زیردریایی ساخته شده که فقط روسیه در جهان از فناوری آن برخوردار است و این زیردریایی از فناوری بسیار پیچیده و قدرت دفاعی و توانمندی بالایی برخوردار است.

معاون آماد و پشتیبانی ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران امروز پشتیبان کشورهای مظلوم منطقه است و به جایگاهی رسیده که آمریکایی های مغرور را به تسلیم وادار کرده است. سردار عبداللهی تصریح کرد: نیروهای مسلح ایران نه تنها یک قدرت منطقه ای بلکه یکی از قدرت های بزرگ جهانی محسوب می شوند و ارزش این قدرت، در اتکاء به ایستادگی بر نیروهای درونی و خودکفایی است.

وی با اشاره به اینکه بارها ایران از سوی استکبار جهانی با گزینه های روی میز آنان تهدید شده، گفت: به دلیل قدرت بازدارندگی کشور، تاکنون دشمن جرأت استفاده از این گزینه ها را نداشته و به خود، جرأت آسیب رساندن به ایران را نداده است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره سردار همدانی، این شهید گرانقدر را از سرداران دلیر دوران دفاع مقدس و الگوی ایستادگی و مقاومت دانست و افزود: این شهید از بنیانگذاران لشکر 16 قدس گیلان و یک سال به عنوان فرمانده استان در نبرد علیه دشمنان بود و به عنوان فرمانده عملیات کربلای دو و پنج، نقش آفرینی های بسیاری داشت.

وی با اشاره به فداکاری های سردار همدانی گفت: امروز ایران اسلامی، امن ترین کشور در منطقه است و این مهم، حاصل تلاش، فداکاری و برکت خون های پاکی همچون شهید همدانی است و باید به این دستاورد بزرگ ارج بگذاریم.

وی با تاکید بر اینکه همه رزمندگان سردار همدانی، او را فرمانده ای خوش اخلاق و سخت کوش می شناسند، تصریح کرد: این شهید در همه عملیات های دوران پرافتخار دفاع مقدس، حضور داشت. معاون ستاد کل نیروهای مسلح یادآور شد: سردار همدانی چهار دهه مبارزه مسلحانه کرد و در جریان فتنه های داخلی و جنگ با فتنه گران و ایادی استکبار جهانی و غرب، فرمانده اول میدان بود.

سردار عبدالهی اظهار داشت: زمانی که گروه های تروریستی همچون داعش ، بخش هایی از خاک سوریه را اشغال و دمشق پایتخت این کشور را تهدید می کردند، سردار همدانی در تقویت مقاومت، نقش کلیدی ایفا کرد و فرماندهی جبهه عظیم منطقه را برعهده گرفت.

وی ادامه داد: سردار همدانی علاوه بر ارائه خدمات مستشاری به سوریه، نیروهای جبهه سوریه را ساماندهی کرد و در مبارزه با گروهک های تکفیری، نیروهای دفاع الوطنی در سوریه را تشکیل داد.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح گفت: سردار همدانی پس از سه سال تلاش و هدایت و ساماندهی جبهه سوریه، به تهران آمد و جریان پشتیبانی از مردم محروم، شیعیان و نیارمند سوریه را راه اندازی کرد. وی با یادآوری سختی ها و دشواری های واردشده بر اهل بیت در کربلا افزود: امروز گروهک های تروریستی در عراق، یمن و پاکستان همان سلف یزیدیان و شمریان هستند و با همان رفتار و کردار، عمل می کنند.

وی یادآور شد: جوانان سوریه به اندازه ای به سردار همدانی علاقه داشتند که از او به عنوان ناجی سوریه نام می بردند.

مراسم بزرگداشت سردار شهید حسین همدانی روز چهارشنبه با حضور آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت، استاندار گیلان، جمعی از مسئولان، جانبازان و رزمندگان دوران دفاع مقدس و خانواده های شهید در حسینیه شهدای گمنام سپاه پاسداران در رشت برگزار شد.

سردار سرتیپ پاسدار حسین همدانی از فرماندهان دوران دفاع مقدس و از مستشاران ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مدافعان حرم بود که طی سال های گذشته، نقش تعیین کننده ای در حفظ و حراست حرم حضرت زینب(س) و کمک و تقویت جبهه مقاومت اسلامی در جنگ تروریستی سوریه داشت.

وی 16 مهرماه جاری حین انجام ماموریت های مستشاری در حومه شهر حلب سوریه به شهادت رسید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان