Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری بر ضرورت آشنایی جامعه با فرهنگ عاشورایی تأکید کرد و گفت: قیام امام حسین (ع) برای حاکمیت دین و دستورات دینی در جامعه بود.

حجت الاسلام احمد مروی عصر امروز در مراسم عزاداری امام حسین (ع) در بیت آیت الله زین العابدین قربانی امام جمعه رشت با اشاره به مسئولیت شیعه، اظهار کرد: بسیاری از بزرگان خود را محب امام علی (ع) می دانستند زیرا شیعه از جایگاه والایی برخوردار است.

وی به ویژگی های شیعه از نگاه امام علی (ع) اشاره کرد و ادامه داد: شیعیان در راه ولایت مال خود را می بخشند.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه شیعیان به خاطر محبت امام علی (ع) نسبت به همدیگر محبت می کنند، خاطرنشان کرد: طبق فرموده امام علی (ع) نباید در جامعه فقیری داشته باشیم و نذری دادن از مصداق بذل مال است.

این مسئول اضافه کرد: مکتب اهل بیت (ع) و شیعه اجازه نمی دهد برای پرداخت دین به دیگران فرد بدهکار خانه ای که خانواده او در آن زندگی می کند بفروشد، شیعه به خاطر طلبی که دارد حق ندارد فرد بدهکار را خوار و ذلیل کند.

مروی، افزایش طلاق و نزاع را در شأن جامعه شیعی و علوی ندانست و بیان کرد: شکایت خانواده ها برای ارث و میراث از همدیگر در شأن جامعه دینی و علوی نیست.

وی، آشنایی با فرهنگ عاشورا را مورد تأکید همگان قرار داد و گفت: عاشوراییان باید با فرهنگ عاشورا و امام حسین (ع) آشنا شوند و به آن عمل کنند.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: قیام امام حسین (ع) برای حاکمیت دین و دستورات دینی در جامعه بود و زندگی و تعامل امام حسین (ع) و مردم داری ایشان باید در جامعه ترویج و نهادینه شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه امام حسین (ع) مراقب بود حتی شأن فقیر در جامعه حفظ شود و ذلیل نشود، متذکر شد: رفتار امام حسین (ع) باید برای تمام افراد جامعه الگو باشد و باید به عزت و شخصیت دیگران احترام گذاشت.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان