Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با اشاره به قیام امام حسین (ع) گفت: باید در جامعه زمینه ای فراهم کنیم تا مردم خود آمر به معروف باشند.

محمدعلی نجفی در همایش نکوداشت فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر استان افزود: امام حسین (ع) با عمل خود در واقعه کربلا، اقدامی معروف انجام داد و حضرت زینب (س) پیام رسان این حرکت ارزشمند به جهانیان بود.

وی اضافه کرد: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی امروز در کشوری زندگی می کنیم که حکومت آن برگرفته از شریعت، معرفت و اسلام راستین است و وظیفه ما مدیران اجرایی در نظامی که پرچم اسلام راستین را در دنیا به اهتراز درآورده، بسیار سنگین است.

استاندار گیلان با بیان اینکه باید زمینه ای فراهم کنیم تا مردم خود آمر به معروف باشند، ادامه داد: همه مسئولان نظام نسبت به اجرای این فریضه دینی، خود را مکلف می دانند و از هیچ تلاش و کوششی در جهت تقویت این مهم فروگذار نیستند.

نجفی مردمان گیلان را مردمانی با فرهنگ اصیل و غنی و دارای تاریخ پر افتخار توصیف کرد و افزود: به هر میزان که در انجام امر به معروف و نهی از منکر هزینه کنیم، در حقیقت سرمایه گذاری برای آینده کشور انجام داده ایم.

وی به ورود بیش از 30 میلیون مسافر به استان خبر داد و گفت: بیش از 24 میلیون از این گردشگران در استان اقامت می کنند که باید زمینه بهره گیری درست و مطلوب از طبیعت زیبای گیلان را برای مردم فراهم کنیم.

وی با اشاره به نقش منکر در آسیب رساندن به جامعه ، نحوه اجرای امر به معروف و نهی از منکر را با ظرافت و بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: همه ما مکلف هستیم زمینه ای را فراهم کنیم تا مردم بتوانند از این طبیعت زیبای استان که موهبت و نعمتی الهی می باشد، استفاده مناسب و مطلوب داشته باشند.

استاندار گیلان همه مسئولان نظام را پایبند به اجرای امر به معروف و نهی از منکر دانست و افزود : به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و با رهبری داهیانه امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب، امروز در کشور حمایت از امر به معروف و نهی از منکر به عنوان قانون به تصویب رسیده و مسئولان نیز همه پایبند به اجرای آن هستند .

در ادامه این همایش حجت الاسلام شفیع زاده دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان نیز گیلان را از جمله استان های فعال در عرصه امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و افزود : باید زمینه گسترش امر به معروف و نهی از منکر توسط مردم تقویت شود.

در پایان این نشست استاندار گیلان از 40 فعال عرصه امر به معروف و نهی از منکر با اهداء لوح قدردانی شد.

دهه اول محرم ؛ دهه امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان