Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه اگر مومن بصیرت نداشته باشد بر سر دو راهی مسیر کج را انتخاب می کند گفت: در کربلا نخبه های شیعه صحنه گردانی کردند و به شهادت رسیدند.

حجت الاسلام احمد مروی عصر امروز در بیت آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان اظهار کرد: امام حسین (ع) فرمود یارانی باوفاتر از یاران خود سراغ ندارم و این امر نشان می دهد باید وظیفه خود نسبت به امام (ع) را بشناسیم.

وی بهترین توشه را تقوا دانست و افزود: با معیار قرار دادن سخنان ائمه (ع) می توانیم بهترین ها شویم ضمن اینکه در دنیا بهترین وجود دارد و پیامبر (ص) افضل پیامبران است.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه بهترین دوست آن است که انسان را در نزدیک شدن و اطاعت خدا هدایت کند، ادامه داد: دوست خوب انسان را از معصیت دور می کند.

وی با اشاره به اینکه اصحاب امام حسین (ع) بهترین افراد بودند و دیگران را به طرف خدا هدایت می کردند، گفت: حبیب ابن مظاهر دوستی خیرخواه بود و مردم را برای بهترین اعمال که یاری کردن امام (ع) بود، ترغیب کرد.

مروی با تصریح بر اینکه هر فردی ادعا کند نیازی به هدایت گر ندارد نخستین گام گمراهی است، یادآور شد: بهترین دوست آن است که خود را فدای دیگران کند نه اینکه دیگران را فدای خود کند.

این مسئول اضافه کرد: در کربلا مشاهده کردیم دوست واقعی خود را فدای دوست کرد و حضرت عباس (ع) خود را فدای امام حسین (ع) کرد.

وی با اشاره به اینکه دوست در سخت ترین شرایط می ماند و جان خود را فدا می کند، گفت: سفارش یاران امام حسین (ع) غافل نشدن و فراموش نکردن امام حسین (ع) بود.

مروی با بیان اینکه در کربلا نخبه های شیعه حضور داشتند و به شهادت رسیدند، گفت: امام حسین (ع) محبوب ترین افراد نزد اصحاب خود بود و یاران امام حسین (ع) جان خود را فدا کردند.

وی اصحاب امام حسین (ع) را افرادی برجسته و با ایمان خواند و تصریح کرد: اصحاب امام حسین (ع) زهد نفس داشتند و برای رضای خدا از دین دفاع کردند.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه اگر مومن بصیرت نداشته باشد بر سر دو راهی مسیر کج را انتخاب می کند یکی از ویژگی های اصحاب امام حسین (ع) را بصیرت دانست و اظهار کرد: اصحاب امام حسین (ع) مسیر صحیح را تشخیص می دادند.

مروی گفت: حضرت عباس (ع) بصیرت عمیق داشت و دو بار برای او امان نامه آوردند اما از امام حسین (ع) دفاع کرد و در پاسخ امان نامه فرمود امان خدا بالاترین امان هاست، زیرا حضرت عباس (ع) راغب بود نسبت به آنچه که نسبت به آن زاهد بودند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان