Monday، 15 July 2024 | دوشنبه، 25 تیر 1403
1 2

گیلانیان : مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: فریاد «زیربار ذلت نمی رویم» ملت ایران سبب شد دست تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان پر باشد.

 حجت الاسلام مجتبی ذوالنور عصر امروز در مراسم عزاداری امام حسین (ع) در بیت نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه دو نگاه در واقعه کربلا وجود دارد اظهار کرد : برخی اعتقاد دارند واقعه کربلا تاریخ مصرف دارد و زمان آن گذشته است .

وی افزود: برخی بی حرمتی را فراتر برده و خشونت کربلا را مربوط به خشونت پیامبر (ص) دانستند و عده ای دیگر می گویند دین باید کنار گذاشته شود تا جامعه عاری از خشونت باشد.

این استاد حوزه، ترویج فرهنگ عاشورا را ترویج فرهنگ شهادت طلبی خواند و یادآور شد: در مقابل جاهلان منحط مذکور، نظریه ای وجود دارد و می گوید کربلا قانون است و تکرار می شود و عقبه بسیار قوی دارد.

وی، کربلا را مانند خون در رگ تاریخ دانست و تبیین کرد: کربلا جلوی دیکتاتورها را می گیرد و در مقابل سلطه طلبی و جریان زندگی در طول تاریخ است.

ذوالنور اضافه کرد: اگر انسان هایی که صلاحیت در تصرف امور را دارند کنار گذاشته شوند، موجب فروپاشی و اضمحلال نظام های سیاسی می شود.

وی با بیان اینکه امام حسین (ع) حاکمیت امام و محوریت بین امام و امت را زنده کرد، متذکر شد: در موضوع هسته ای و برجام نیز اگر رهنمودهای مقام معظم رهبری نبود این امر تحقق پیدا نمی کرد.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران اظهار کرد: مقام معظم رهبری با منویات خود برجام را به مسیر درستی هدایت کردند.

ذوالنور با بیان اینکه فریاد «زیر بار ذلت نمی رویم» ملت ایران موجب شد دست تیم مذاکره کننده پر باشد، گفت: فرمایش های مقام معظم رهبری فصل الخطاب است.

به گفته این کارشناس مسائل سیاسی، 9 بند نامه مقام معظم رهبری به رئیس جمهور را ضروری دانست.

وی با اشاره به اینکه واقعه کربلا نقشه راه و راهبرد شیعه است، تبیین کرد: امروز برخی الگوی حُر را مانند سران فتنه معرفی می کنند که بخشیده شوند، سئوال این است که آیا حُر برانداز بود؟

ذوالنور با بیان اینکه کربلا قانون زندگی شرافتمندانه و آزادگی است، توضیح داد: نقش خواص باید در جامعه مشخص شود، چراکه درس ها و عبرت های کربلا تکرار می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان