Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان با اشاره به درپیش بودن روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و ضرورت حضور گسترده آحاد مردم در راهپیمایی این روز بزرگ گفت: باید زمینه ای فراهم کنیم تا 13 آبان ، تجلی اقتدار، وحدت و انسجام ملی باشد.

محمد احمدی پور روز دوشنبه در نشست هماهنگی بزرگداشت یوم الله 13 آبان، با اشاره به شکل گیری سه رخداد بزرگ و تاریخی در این روز افزود: آنچه همواره مورد تاکید است، حضور همه جانبه آحاد مردم در راهپیمایی این روز است که بازتاب های جهانی و ملی وسیعی خواهد داشت.

وی نقش آموزش و پرورش را در این زمینه پررنگ و برجسته خواند و ادامه داد: باید از همه توان و ظرفیت برای حضور دانش آموزان در این روز به یاد ماندنی و سرنوشت ساز که باعث قوام و پایداری بیشتر نظام جمهوری اسلامی می شود، استفاده کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان بیان داشت: امسال نیز مانند سال های گذشته، مردم همگام با یکدیگر، بار دیگر اوج وفاداری خود به انقلاب و آرمان های نظام اسلامی را نشان خواهند داد.

احمدی پور در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این مطلب که 13 آبان یکی از ماندگارترین روزهای تاریخی ملت ایران است، گفت: حضور مردم در راهپیمایی این روز، باعث تقویت و استحکام پایه های نظام اسلامی خواهد شد و باید تلاش کنیم از آنچه موجب یأس و نا امیدی میان مردم می شود، دوری بجوییم.

وی از دستگاه های اجرایی خواست برای تحقق این مهم، هم افزایی داشته باشند و برای حضور پرشور مردم در راهپیمایی این روز، تمهیدات لازم را فراهم سازند.

معاون استاندار گیلان همچنین به در پیش بودن دو انتخابات مهم در پایان سال جاری اشاره و اضافه کرد: برگزاری انتخابات، موضوع مهمی است و همگان باید با نگاهی متعهدانه و مسئولانه، به این امر بنگرند.

احمدی پور در خاتمه سخنان خود، مهم ترین شعار 13 آبان را نهادینه کردن روحیه استکبارستیزی عنوان و خاطرنشان کرد: با حفظ این روحیه، می توانیم راه های نفوذ دشمنان را مسدود کنیم.

13 آبان یادآور سه حادثه مهم تاریخی است، 13 آبان سال 1343 روز تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه، 13 آبان سال 1357 روز کشتار دانش آموزان بی گناه در مقابل دانشگاه تهران از سوی رژیم منحوس پهلوی و 13 آبان 1358 روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام (ره).

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان