Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : رییس سازمان چای کشور اعلام کرد: امسال بیش از ۸۶ هزار تن چای سبز از چایکاران شمال خریداری و بیش از ۸۹۰ میلیارد ریال از طلب چایکاران تاکنون پرداخت شده است.

محمد ولی روزبهان آمار خرید نهایی برگ سبز چای را در سال جاری ۸۶ هزار و ۸۲۸ تن اعلام و اظهار کرد: از این مقدار ۳۲ هزار و ۳۹۹ تن برگ سبز درجه یک و بقیه نیز درجه دو بوده است.

وی درباره پرداخت طلب چایکاران گفت: مبلغ ۸۹۲ میلیارد ریال از طلب چایکاران از ابتدای امسال تاکنون پرداخت شده که واریز وجه به حساب این افراد نیز از طریق پیامک به اطلاع آنان رسیده است.

روزبهان ارزش مقدار برگ سبز چای خریداری شده از چایکاران گیلان و مازندران را بیش از هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال اعلام و خاطر نشان کرد: این مقدار خرید نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۳۳ درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه  با افزایش محصول چای در امسال، درآمد چایکاران نیز ۵۲ درصد بالاتر از آمار درآمد  نسبت به سال گذشته است افزود: امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته و به مطلوبیت مورد نظر دو جانبه  بیانجامد.

روزبهان علت اصلی افزایش درآمد چایکاران و پیرو آن نیز افزایش خرید برگ سبز چای را شرایط مناسب آب و هوایی و همچنین احیای بسیاری از باغات چای دانست و تصریح کرد: این پیشرفت ها دراثر گام های مثبتی است که در راستای رسیدن به اقتصاد مقاومتی از جانب باغداران انجام شده است.

وی افزود: سازمان چای کشور تلاش دارد تا با انجام به موقع تعهدات در پرداخت مطالبات، رغبت چایکاران به کشت چای را افزایش دهد.

بر اساس آمار، ۶۷ هزار خانوار در شمال کشور از طریق کشت چای امرار معاش می کنند. / منبع : مهر

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان