Tuesday، 23 July 2024 | سه شنبه، 02 مرداد 1403
1 2

گیلانیان : رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان در آستانه فرا رسیدن سیزدهم آبان ماه روز مبارزه با استکبار جهانی گفت: راهپیمایی این روز در 53 محل در استان برگزار می شود.

حجت الاسلام مجتبی اشجری روز سه شنبه در دومین نشست ستاد بزرگداشت یوم الله 13 آبان ماه افزود: این راهپیمایی در مرکز استان ساعت 9 از مسیرهای چهارگانه به سوی میدان شهدای ذهاب انجام خواهد شد.

وی این مسیرها را به شرح ذیل اعلام کرد:

مسیر شماره 1: سپاه پاسداران- میدان فرهنگ- چهارراه قدس- خیابان مطهری- خیابان شریعتی - میدان شهدای ذهاب شهرداری

مسیرشماره 2: میدان دفاع مقدس- خیابان لاکانی – خیابان علم الهدی - میدان شهدای ذهاب شهرداری

مسیر شماره 3: میدان شهید انصاری- خیابان تختی- خیابان شریعتی- میدان شهدای ذهاب شهرداری

مسیر شماره 4: ورزشگاه شهید عضدی- خیابان حافظ- چهارراه قدس- خیابان مطهری – خیابان شریعتی- میدان شهدای ذهاب شهرداری

حجت الاسلام اشجری با اشاره به اینکه سیزدهم آبان ماه به واسطه وقوع سه رخداد تاریخی در سه برهه زمان روز ملی مبارزه با استکبار نامگذاری شده است، اظهار کرد: این روز در گذشته فقط به نام روز دانش آموز شناخته می شد، اما به دلیل اینکه این روز متعلق به همه اقشار و آحاد مردم است، روز ملی مبارزه با استکبار نامگذاری شده است.

وی با تاکید بر ضرورت هرچه با شکوهتر برگزار کردن مراسم راهپیمایی سیزدهم آبان ماه گفت: سیزدهم آبان ماه فرصت استثنایی برای تبیین این رخداد است. معاون سیاسی اجتماعی فرماندار رشت نیز این جلسه گفت: سیزدهم آبان ماه باید روز همبستگی اجتماعی و ملی باشد .

علی وارسته افزود: با توجه به تهدیدات تکفیری ها و داعشی ها نیازمند انسجام بیشتر ملی در کشور هستیم و گام هایی که بر می داریم باید هر چه بیشتر به این انسجام و اقتدار کشورمان بیفزاید.

معاون فرهنگی سپاه قدس گیلان نیز گفت: امسال دهه استکبار ستیزی داریم که این دهه از چهارم آبان ماه پذیرش کاپیتولاسیون در سال 42 تا سیزدهم آبان ماه روز ملی مبارزه با استکبار نامگذاری شده است.

رضایی پور افزود: راه اندازی شبکه های روشنگری، سخنرانی در دانشگاه ها و مدارس، یادواره های دانشجویی و دانش آموزی از برنامه هایی است که برای این دهه در نظرگرفته شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان